Ռեփեր Քանյե Ուեսթն իր մտահոգությունն է հայտնել TikTok-ի մասին և ասել, որ ցանկանում է ստեղծել ավելի նոր, ավելի լավ տարբերակ, որը նաև քրիստոնեական կլինի՝ JesusTok անունով։
Ռեփերն ասել է, թե աղջկա հետ դիտել է հավելվածում բեռնված վիդեոներն ու իրեն դուր չի եկել տեսածը։
«Միտքը հենց նոր է ինձ մոտ ծագել, JesusTok։ Ես դիտում էի TikTok աղջկաս հետ և որպես քրիստոնյա հայր, ինձ անհանգստացնում է կոնտենտի մեծ մասը, բայց ես հավանում եմ տեխնոլոգիան»,- գրել է ռեփերը թվիթերյան իր միկրոբլոգում։
43-ամյա Ուեսթն ասել է, որ հավելվածի համար իր նոր գաղափարը նման է TikTok-ին, բայց կոնտենտն ավելի հարմար կլինի երեխաներին։ Ուեսթը գրել է նաև, որ TikTok-ի հետ գործակցության դեպքում կարելի է ստեղծել ավելի քրիստոնեական տարբերակ՝ երեխաների անվտանգությունն ապահովելու համար։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ ցանկանում է արգելել չինական TikTok հավելվածն իր երկրի տարածքում։ Նա երկրի ընկերություններին մինչև սեպտեմբերի 15-ը ժամանակ է տվել TikTok-ի ամերիկյան հատվածը գնելու համար։ Թրամփի ադմինիստրացիան մեղադրում է TikTok-ին օգտատերերի անձնական տվյալները Պեկինին փոխանցելու մեջ։ Հավելվածի սեփականատերերը չեն ընդունում մեղադրանքը։

18 Август 2020 - 11:58 AMT
Известный рэпер Канье Уэст выразил озабоченность в связи с социальной сетью TikTok и предложил создать подобную соцсеть для верующих. Об этом рэпер написал в своем микроблоге в Twitter.
Он предложил назвать соцсеть для христиан JesusTok. Уэст отметил, что мысль появилась у него после просмотра видео в TikTok вместе с дочерью. Его возмутил некоторый контент, но при этом понравились технологии.
Поэтому рэпер решил, что можно создать религиозную версию приложения, где все содержимое будет проверяться на релевантность и будет безопасным для юных пользователей.
Ранее президент США Дональд Трамп потребовал от ByteDance, которой принадлежит TikTok, в течение 90 дней продать все активы на территории страны. Согласно заявлению главы государства, компания также обязана в течение трех месяцев избавиться от всех собранных ею личных данных пользователей.