Ռեփեր Քանյե Ուեսթն իր մտահոգությունն է հայտնել TikTok-ի մասին և ասել, որ ցանկանում է ստեղծել ավելի նոր, ավելի լավ տարբերակ, որը նաև քրիստոնեական կլինի՝ JesusTok անունով։
Ռեփերն ասել է, թե աղջկա հետ դիտել է հավելվածում բեռնված վիդեոներն ու իրեն դուր չի եկել տեսածը։
«Միտքը հենց նոր է ինձ մոտ ծագել, JesusTok։ Ես դիտում էի TikTok աղջկաս հետ և որպես քրիստոնյա հայր, ինձ անհանգստացնում է կոնտենտի մեծ մասը, բայց ես հավանում եմ տեխնոլոգիան»,- գրել է ռեփերը թվիթերյան իր միկրոբլոգում։
43-ամյա Ուեսթն ասել է, որ հավելվածի համար իր նոր գաղափարը նման է TikTok-ին, բայց կոնտենտն ավելի հարմար կլինի երեխաներին։ Ուեսթը գրել է նաև, որ TikTok-ի հետ գործակցության դեպքում կարելի է ստեղծել ավելի քրիստոնեական տարբերակ՝ երեխաների անվտանգությունն ապահովելու համար։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ ցանկանում է արգելել չինական TikTok հավելվածն իր երկրի տարածքում։ Նա երկրի ընկերություններին մինչև սեպտեմբերի 15-ը ժամանակ է տվել TikTok-ի ամերիկյան հատվածը գնելու համար։ Թրամփի ադմինիստրացիան մեղադրում է TikTok-ին օգտատերերի անձնական տվյալները Պեկինին փոխանցելու մեջ։ Հավելվածի սեփականատերերը չեն ընդունում մեղադրանքը։

The rapper said he was watching videos on the social media app with his daughter and was disturbed by the content.
West said his idea for the app would keep the style similar but make the content more kid-friendly.
"A vision just came to me…Jesus Tok. I was watching TikTok with my daughter and as a Christian father I was disturbed by a lot of the content but I completely loved the technology," Kanye wrote on Twitter.
"We pray we can collaborate with TikTok to make a Christian monitored version that feels safe for young children and the world in Jesus name, Amen."
U.S. President Donald Trump said in late July he will act soon to ban Chinese-owned TikTok from the United States. Days after Trump’s comments, Microsoft said it was considering buying the TikTok video-sharing mobile app from Chinese owner ByteDance.