ԱՄՆ-ում հեռարձակվող «Քարդաշյանների ընտանիքը» (Keeping Up With the Kardashians) ռեալիթի հեռուստաշոուն փակվում է։ Այդ մասին Instagram-ի իր էջում տեղեկացրել է Քիմ Քարդաշյանը։
Նա գրել է, որ ընտանիքը ծանր սրտով է կայացրել այս դժվարին որոշումը։
«14 տարվա եթերից հետո երախտապարտ ենք բոլորին, ովքեր հետևել և դիտել են մեզ այս տարիներին՝ և լավ, և վատ ժամանակներում։ Մենք մշտապես երախտապարտ կլինենք նրանց, ովքեր դերակատարում են ունեցել մեր կարիերայի կայացման գործում և ընդմիշտ փոխել են մեր կյանքը»,- ասվում է գրառման մեջ։
«Քարդաշյանների ընտանիքը» հեռուստաշոուն հեռարձակվել է 14 տարի, 20 եթերաշրջան է ունեցել և հարյուրավոր էպիզոդներ։ Վերջին եթերաշրջանը կցուցադրվի 2021 թվականի սկզբին։
Քիմ Քարդաշյանը Keeping Up With the Kardashians հեռուստատեսային շոում նկարահանվում է իր երկու քույրերի, մոր, եղբոր, երկու խորթ քույրերի և խորթ հոր հետ։

Reality TV star Kim Kardashian West has announced her family’s long-running reality TV show, "Keeping Up With the Kardashians", will end after a final season 2021.
KUWTK premiered in 2007 and became the launch pad for several family members’ fashion and beauty business empires.
The show will come to an end after its 20th season in early 2021, Kardashian West said on Twitter on Tuesday, September 8.
“It is with heavy hearts that we’ve made the difficult decision as a family to say goodbye to Keeping Up With the Kardashians,” she said.
“After what will be 14 years, 20 seasons, hundreds of episodes and numerous spin-off shows, we are beyond grateful to all of you who’ve watched us for all of these years – through the good times, the bad times, the happiness, the tears and the many relationships and children.
“We’ll forever cherish the wonderful memories and countless people we’ve met along the way.”
Kardashian West thanked the E! network, which aired the show, as well as the executive producer Ryan Seacrest.