Փետրվարի 26-ին CAKO` Սալեմ Աբդուլ Քերիմի նվագախումբը հանդես կգա Մադրիդի Ազգային համերգասրահում: CAKO հավաքական նվագախումբը կոմպոզիտոր եւ ուդի նվիրյալ Աբդուլ Քերիմի ղեկավարությամբ կկատարի «Քաթար» սիմֆոնիան, որը նա նվիրել է Քաթարի պատմությանը: Ըստ Մադրիդում նվագախմբի մենեջեր Նիկա Բաբայանի, նվագախումբը կազմված է 140 երաժիշտներից, հիմնականում հայազգի, որոնք համատեղության կարգով ելույթ են ունենում նաեւ տարբեր հայկական նվագախմբերում:
Աբդուլ Սալեմ Քերիմը ծնվել է Իրաքում եւ ուդի վրա նվագող ժամանակակից ամենաճանաչված երաժիշտն է: «Քաթար» սիմֆոնիան Աբդուլ Քերիմը ստեղծել է Քաթարի հիմնադրամի պատվերով: Այնտեղ առաջին անգամ համատեղվել են արեւելյան մեղեդիները եւ արեւմտյան երաժշտության կառուցվածքը:

21 Февраль 2009 - 11:50 AMT
26 февраля оркестр Салем Абдула-Керима выступит в Национальном концертном зале Мадрида. Собирательный Оркестр САКО под руководством композитора и гуру уда исполнит симфонию “Катар”, созданную Абдул-Керимом в посвящение истории государства Катар. По словам менеджера выступления оркестра САКО в Мадриде, Ники Бабаяна, оркестр Салем Абдул-Керима состоит из почти 140 музыкантов, в основном это армянские музыканты, по совместительству выступающие в различных армянских оркестрах.
Абдул Салем-Керим родился в Ираке и является самым знаменитым музыкантом современности, играющим на уде. Симфонию “Катар” Абдул-Керим создал по заказу Катарского фонда. В ней впервые использована смесь восточной мелодии и структуры западной музыки.