Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը (ՈւԵՖԱ) հայտարարել է, որ հետաքննություն է սկսում ադրբեջանական «Ղարաբաղ» ֆուտբոլային ակումբի աշխատակցի գրառումների վերաբերյալ, որոնցում խոսվում է բոլոր հայերին սպանելու անհրաժեշտության մասին։
Կառույցն իր կանոնադրության համաձայն էթիկայի և կարգապահության հարցերով տեսուչ է նշանակել, որը զբաղվելու է այս հարցով։
Ակումբի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ներկայացուցիչ Նուրլան Իբրահիմովն արդարացրել էր հայերի ցեղադպանությունը՝ նշելով, որ իրենք պետք է սպանեն բոլոր հայերին՝ կանանց, երեխաներին, ծերերին:
«Մենք պետք է սպանենք նրանց առանց տարբերակման, առանց ափսոսանքի և կարեկցանքի»,- գրել էր նա և ավելի ուշ հեռացրել գրառումը։
Դրանից հետո Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան կոչ էր արել բացառել ադրբեջանական ակումբի մասնակցությունը եվրոպական մրցաշարերին:

УЕФА начал расследование в связи армяноненавистническими высказываниями менеджера азербайджанского клуба «Карабах» Нурлана Ибрагимова. Об этом сообщил руководящий орган Европейского футбола.
Ранее представитель «Карабаха» Нурлан Ибрагимов заявил, что «нужно убить всех армян – женщин, детей, стариков».
Федерация футбола Армении обратилась в УЕФА с призывом применить санкции в отношении азербайджанского клуба «Карабах».
«Сегодня был назначен инспектор по этике и дисциплине для проведения дисциплинарного расследования в отношении заявлений, сделанных в социальных сетях официальным лицом «Карабаха», – сообщили в УЕФА.