Մարտի 3-ին Երեւանում մեկնարկում են «Վրացական սեզոնները», որոնց շրջանակներում Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում ելույթ կունենա Թբիլիսիի օպերայի – բալետի պետական թատրոնը` բալետի պարուհի Նինո Անանիաշվիլու մասնակցությամբ: Թատրոնը կներկայացնի «Շարական» բեմադրությունը: «Վրացական սեզոնների»շրջանակներում մարտի 5-ին հայ հանդիսատեսն ականատես կլինի «Սերենադ`պահ մինչեւ կերպարանափոխում», իսկ մարտի 9-ին` «Երազներ Ճապոնիայի մասին» բեմադրություններին:
Մշակույթի նախարարության մամլո քարտուղար Գայանե Դուրգարյանի խոսքերով, դրանով «Վրացական սեզոնները» չեն սահմանափակվի, տարվա ընթացքում նախատեսվում է մի շարք տարբեր միջոցառումների անցկացում:

25 Февраль 2009 - 11:34 AMT
3 марта в Ереване стартуют «Грузинские сезоны», в рамках которых в Национальном академическом театре имени Александра Спендиаряна выступит Тбилисский государственный театр оперы и балета с участием балерины Нино Ананиашвили. Театр представит постановку «Шаракан» В рамках «Грузинских сезонов» 5 февраля армянский зритель увидит постановку «Серенада – мгновение до перевоплощения», а 9-го марта – «Сны о Японии».
По словам пресс-секретаря Министерства Культуры Гаяне Дургарян, этим «Грузинские сезоны» не ограничатся, в течение года планируется проведение целого ряда различных мероприятий.