2009թ. մարտի 22-ին Երեւանի «Կարեն Դեմիրճյան» ՄՀՀ համերգային դահլիճում համաշխարհային շրջագայության շրջանակներում կկայանա կանադացի երգիչ եւ երաժիշտ Գարուի միակ համերգը: Նա է համաշխարհային ճանաչում ստացած «Notre-Dame de Paris» մյուզիքլի Քվազիմոդոյի դերակատարը:
«Իզվեստիա» թերթին տված հարցազրույցում կանադացի երգիչը իր հայկական արմատների մասին հարցին պատասխանել է, որ դեռեւս պիտի գլուխ հանի իր տոհմաբանական ծառից: «Համենայնդեպս, ես մեծ ուրախությամբ եմ առաջին անգամ ժամանելու Հայաստան»,- ասել է Գարուն:
Նախագիծն իրականացվել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանության, Արտաքին գործերի նախարարության, Մշակույթի նախարարության եւ ՀՀ կառավարության վարչակազմի աջակցությամբ:

On March 22, 2009, a Canadian singer and musician Garou will give only one single concert in the concert hall of “Karen Demirchyan” Sport-Concert Complex within the framework of the world tour. Garou played the part of Quasimodo in a world-famous musical “Notre-dame de Paris”.
When asked about his Armenian roots, the Canadian singer said in the interview with “Izvestya” that he would have to explore his geneological tree. “In any case, this is going to be my first visit to Armenia and I will do it with the greatest pleasure,” Garou said.
The project is supported by the Embassy of France in Armenia, Foreign Ministry, Ministry of Culture and Government bodies of Armenia.