2009թ. մարտի 22-ին Երեւանի «Կարեն Դեմիրճյան» ՄՀՀ համերգային դահլիճում համաշխարհային շրջագայության շրջանակներում կկայանա կանադացի երգիչ եւ երաժիշտ Գարուի միակ համերգը: Նա է համաշխարհային ճանաչում ստացած «Notre-Dame de Paris» մյուզիքլի Քվազիմոդոյի դերակատարը:
«Իզվեստիա» թերթին տված հարցազրույցում կանադացի երգիչը իր հայկական արմատների մասին հարցին պատասխանել է, որ դեռեւս պիտի գլուխ հանի իր տոհմաբանական ծառից: «Համենայնդեպս, ես մեծ ուրախությամբ եմ առաջին անգամ ժամանելու Հայաստան»,- ասել է Գարուն:
Նախագիծն իրականացվել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանության, Արտաքին գործերի նախարարության, Մշակույթի նախարարության եւ ՀՀ կառավարության վարչակազմի աջակցությամբ:

27 Февраль 2009 - 16:04 AMT
22 марта 2009 года на сцене концертного зала СКК «Карен Демирчян» в рамках мирового турне состоится единственный концерт канадского певца и музыканта Гару, исполнителя роли Квазимодо во всемирно известном мюзикле «Notre-Dame de Paris».
В интервью газете «Известия» канадский певец на вопрос об армянских корнях ответил, что ему еще предстоит разобраться со своим генеалогическим древом. «Как бы там ни было, я с великой радостью впервые приеду в Армению», – сказал Гару.
Проект осуществляется при содействии посольства Франции в Армении, Министерства иностранных дел, Министерства культуры и аппарата правительства РА.