Մարտի 4-5 Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունում Հայաստանի նախագահության շրջանակներում Երեւանում կկայանա «ՍՏՀԿ երկրների պատմա-մշակութային հուշարձանների պահպանություն եւ վերականգնում» կլոր սեղանը: Հանդիպման ընթացքում, որին մասնակցելու են ՍՏՀԿ մասնակից երկրների ներկայացուցիչները, կկայանա «Սեւծովյան տարածաշրջանի մշակույթի նորություններ» պարբերականի հիմնադրումը:
Անցկացվող կլոր սեղանի շրջանակներում Հայաստանի Ազգային պատկերասրահում կբացվի «Մշակութային խճանկար» ցուցահանդեսը, որին կցուցադրվեն Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության երկրների նկարիչների գործերը: Իսկ Էսթետիկայի ազգային պատկերասրահում կբացվի «Սեւ ծովին` արեւոտ երկինք» խորագրով մանկական աշխատանքների ցուցահանդես:

Holding the rotating presidency in the BCES, Armenia will host “Protection and reconstruction of cultural and historical monuments of BSEC countries” round table discussions on March 4 and 5.
Establishment of “Cultural News of Black Sea Region” periodical will be officially announced during the event, which will bring together representatives from the Organization’s member countries.
Besides, “Cultural Mosaic” exhibit will open in the Armenian National Art Gallery and “Cloudless sky above the Black Sea” children’s works exhibition will be held in the National Esthetic Center.