Մարտի 4-5 Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունում Հայաստանի նախագահության շրջանակներում Երեւանում կկայանա «ՍՏՀԿ երկրների պատմա-մշակութային հուշարձանների պահպանություն եւ վերականգնում» կլոր սեղանը: Հանդիպման ընթացքում, որին մասնակցելու են ՍՏՀԿ մասնակից երկրների ներկայացուցիչները, կկայանա «Սեւծովյան տարածաշրջանի մշակույթի նորություններ» պարբերականի հիմնադրումը:
Անցկացվող կլոր սեղանի շրջանակներում Հայաստանի Ազգային պատկերասրահում կբացվի «Մշակութային խճանկար» ցուցահանդեսը, որին կցուցադրվեն Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության երկրների նկարիչների գործերը: Իսկ Էսթետիկայի ազգային պատկերասրահում կբացվի «Սեւ ծովին` արեւոտ երկինք» խորագրով մանկական աշխատանքների ցուցահանդես:

С 4-5 марта, в рамках председательства Армении в Организации Черноморского экономического сотрудничества (ОЧЭС) в Ереване пройдет круглый стол «Охрана и восстановления культурно-исторических памятников стран ОЧЭС». В ходе встречи, на которой будут участвовать представители стран участников ОЧЭС пройдет основание периодического издания «Новости культуры Черноморского региона».
В рамках проводимого круглого стола в Национальной картинной галерее Армении откроется выставка “Культурная мозаика” работ художников из стран участников Организации Черноморского экономического сотрудничества. А в Национальном центре эстетики – выставка детских работ «Солнечное небо Черному морю».