Ռոդ-Այլենդի Արվեստների թանգարանի դիզայնի դպրոցը ներկայացնում է դիմանկարների երկու ցուցահանդես. «Նկարիչների դիմանկարները» եւ «ХХ դարը դիմանկարներում»: Ցուցահանդեսում կներկայացվեն համաշխարհային ճանաչում ունեցող լուսանկարիչների եւ նկարիչների` Յուսուֆ Քարշի, Էնդի Ուորհոլի, Լյուսեն Ֆրեյդի եւ Պաբլո Պիկասոյի աշխատանքները: Ցուցահանդեսը բացվել է փետրվարի 27-ին եւ կգործի մինչեւ օգոստոսի 23-ը:
Յուսուֆ Քարշի լուսանկարների ցուցահանդեսը նվիրված է նրա ծննդյան 100-ամյակին: Նա ХХ դարի ամենահայտնի դիմանկարներով զբաղվող լուսանկարիչներից մեկն է, ծագումով հայ կանադացի է: Նա աշխատել է 15 հազար մարդու հետ` սկսած հասարակ քաղաքացիներից եւ վերջացրած այնպիսի անհատներով, ինչպիսիք են Ուինսթոն Չերչիլը եւ Ալբերտ Էնշտեյնը:
Յուսուֆ (Հովհաննես) Քարշը ծնվել է Օսմանյան կայսրությունում`Մարդինում: 14 տարեկանում ընտանիքի հետ փախել է Սիրիա` փրկվելով Հայոց ցեղասպանությունից: Երկու տարի անց ծնողները նրան ուղարկել են Կանադա ազգականի մոտ, որը լուսանկարիչ էր:

Школа дизайна Музея искусств Род-Айленда (RISD) представляет две выставки портретов: «Портреты художников» и «ХХ век в портретах». На выставке будут представлены работы всемирно известных фотографов и художников: Юсуфа Карша, Энди Уорхола, Люсьена Фрейда и Пабло Пикассо. Выставка открылась 27 февраля и будет работать до 23 августа.
Выставка фотографий Юсуфа Карша приурочена к столетию со дня его рождения. Он являлся одним из знаменитых портретных фотографов ХХ века, канадцем армянского происхождения. Ему позировало более 15 тысяч людей – от рядовых граждан до таких фигур, как Уинстон Черчилль и Альберт Эйнштейн.
Юсуф (Ованнес) Карш родился в Мардине в Османской империи. В 14 лет он с семьей бежал в Сирию, спасаясь от Геноцида армян. 2 года спустя родители отправили его в Канаду к дяде, который был фотографом.