Այսօր Երեւան-Թբիլիսի-Մոսկվա-Կիեւ-Քիշինեւ հեռուստակամուրջի շրջանակներում կայացավ ռուս երգչուհի Ալլա Պուգաչովայի «Ալլա Արտ» լուսանկարչական ալբոմի շնորհանդեսը: Ալբոմում ներկայացված են երգչուհու համերգային լուսանկարները, որոնց մեջ է նաեւ Պուգաչովայի նկարը 16 տարեկանում, երբ նա դեռ նոր էր սկսում էր գլխապտույտ կարիերան:
«Այդ ալբոմը մաքրում է այն «դեղին փրփուրը», որը կուտակվել է Ալլա Պուգաչովայի շուրջը դեղին մամուլի աշխատանքի արդյունքում, եւ թողնում է արվեստը իր մաքուր տեսքով»,- ասել է գաղափարի հեղինակ եւ ալբոմի պրոդյուսեր Պավել Տոկարեւը: Նա ավելացրել է, որ ալբոմը լավ նվեր կդառնա որակյալ լուսանկարի գնահատողների համար: Երգչուհու խոսքով, ալբոմի երկրորդ հրատարակությունը ծրագրվում է նվիրել երգչուհու բարեկամներին, ընկերներին եւ նախկին ամուսիններին:
Ալլա Պուգաչովան նկատել է, որ ալբոմում կա Երեւանի «Հրազդան» մարզադաշտում կայացած համերգի մի լուսանկար: Այդ համերգի մասին երգչուհին առանձնահատուկ ոգեւորությամբ հիշեց: «Դա նման ձեւաչափի միակ ելույթն էր, եւ երբ ես տխրում եմ, ես վերանայում եմ «Հրազդան» մարզադաշտում կայացած համերգի լուսանկարները: Որքան անբռնազբոս զգացումներ եւ անկեղծություն աչքերում: Նման բանը չի մոռացվում»,- ասել է Ալլա Պուգաչովան:

Today, during Moscow-Yerevan-Tbilisi-Kiev live broadcast, Alla Pugacheva‘s “Alla Art” photo album presentation was held. The album features singer’s concert photos, among them, photos of a girl of 16 made at the outset of her breathtaking career.
“The album clears away the “yellow foam” that the yellow press has built up around the signer and leaves the pure art for you to see,” the idea author and album producer Pavel Tokarev noted, adding that the album would be a great gift to connoisseurs of good photographs. According to Pughacheva, the second edition of the album will feature her photos with friends, family and ex-husbands.
“The album includes a picture made during the concert at Razdan stadium, which I particularly like. When I’m sad, I always recollect this concert in Yerevan. I saw genuine affection in the eyes of the audience, which was unforgettable,” the signer said.