Այսօր Երեւան-Թբիլիսի-Մոսկվա-Կիեւ-Քիշինեւ հեռուստակամուրջի շրջանակներում կայացավ ռուս երգչուհի Ալլա Պուգաչովայի «Ալլա Արտ» լուսանկարչական ալբոմի շնորհանդեսը: Ալբոմում ներկայացված են երգչուհու համերգային լուսանկարները, որոնց մեջ է նաեւ Պուգաչովայի նկարը 16 տարեկանում, երբ նա դեռ նոր էր սկսում էր գլխապտույտ կարիերան:
«Այդ ալբոմը մաքրում է այն «դեղին փրփուրը», որը կուտակվել է Ալլա Պուգաչովայի շուրջը դեղին մամուլի աշխատանքի արդյունքում, եւ թողնում է արվեստը իր մաքուր տեսքով»,- ասել է գաղափարի հեղինակ եւ ալբոմի պրոդյուսեր Պավել Տոկարեւը: Նա ավելացրել է, որ ալբոմը լավ նվեր կդառնա որակյալ լուսանկարի գնահատողների համար: Երգչուհու խոսքով, ալբոմի երկրորդ հրատարակությունը ծրագրվում է նվիրել երգչուհու բարեկամներին, ընկերներին եւ նախկին ամուսիններին:
Ալլա Պուգաչովան նկատել է, որ ալբոմում կա Երեւանի «Հրազդան» մարզադաշտում կայացած համերգի մի լուսանկար: Այդ համերգի մասին երգչուհին առանձնահատուկ ոգեւորությամբ հիշեց: «Դա նման ձեւաչափի միակ ելույթն էր, եւ երբ ես տխրում եմ, ես վերանայում եմ «Հրազդան» մարզադաշտում կայացած համերգի լուսանկարները: Որքան անբռնազբոս զգացումներ եւ անկեղծություն աչքերում: Նման բանը չի մոռացվում»,- ասել է Ալլա Պուգաչովան:

5 Март 2009 - 18:10 AMT
Сегодня в рамках телемоста Москва-Ереван-Тбилиси-Киев состоялась презентация фотоальбома российской певицы Аллы Пугачевой «Алла Арт». В альбоме представлены концертные фотографии певицы, среди которых и фотография Пугачевой в 16 лет, когда она только начинала свою будущую головокружительную карьеру.
«Этот альбом очищает «желтую пену», которая образовалась вокруг Аллы Пугачевой в результате работы желтой прессы, и оставляет искусство в чистом виде», – сказал автор идеи и продюсер фотоальбома Павел Токарев. Он добавил, что альбом станет хорошим подарком для ценителей качественной фотографии. По словам певицы, второе издание фотоальбома планируется посвятить фотографиям певицы с родными, друзьями и экс-мужьями.
Алла Пугачева заметила, что в альбоме имеется памятная фотография Ереванского концерта на стадионе «Раздан», о котором певица вспомнила с особым восторгом. «Это было единственное выступление подобного формата, и когда мне грустно, я пересматриваю кадры выступления на стадионе «Раздан». Такие неподкупные чувства и искренность в глазах. Такое не забывается», – сказала Алла Пугачева.