Թուրքիայի հետ սահմանի բացման հարց դեռ օրակարգում չկա: Այդ մասին կառավարության նիստից հետո ասել է էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Վահան Քերոբյանը։
«Երկարացնելու ենք թուրքական ապրանքների ներմուծման արգելքը։ Ըստ ամենայնի՝ ավելացնելու ենք նաև վաճառքի արգելքը. կապ չունի, թե երբ է ներմուծվել, միևնույն է, սահմանափակելու ենք վաճառքը ևս, որովհետև որոշակի զարտուղի ճանապարհներով կարողանում են թուրքական ապրանք «մտցնել»,-ասել է նա, գրում է Aysor.am-ը։
Նա հավելել է, որ մոտեցումը պետք է լինի բավականին սիմետրիկ։
«Երբ քաղաքական մակարդակով կայացվի սիմետրիկ հարաբերությունները վերականգնելու որոշում, այդ ժամանակ արդեն կփորձենք այնպես անել, որ մեր տնտեսությունն ինչքան հնարավոր է լավ պաշտպանված լինի թուրքական ապրանքների հեղեղումից», – հայտարարել է Վահան Քերոբյանը։
Կառավարությունը 2020թ․ հոկտեմբերի 20-ի որոշմամբ ժամանակավոր արգելք է դրել թուրքական ծագում ունեցող վերջնական սպառման ապրանքների ներմուծման վրա: Արգելքն ուժի մեջ է մտել դեկտեմբերի 31-ին:

Armenia's Acting Minister of Economy Vahan Kerobyan has said the opening of the border with Turkey is not on the table. Kerobyan said Thursday, April 29 that the country is going to extend the embargo on the import of Turkish-made products.
"We will most probably introduce a ban on the sale [of Turkish products] as well, regardless of when those goods have been imported to the country," Kerobyan said, according to Aysor.am.
"When a political decision is made to restore symmetrical relations, we will try to make sure that our economy is protected from being flooded with Turkish goods as much as possible."
Armenia first banned the import of Turkish products in 2020, in light of Turkey's overt military and political support for Azerbaijan during the latter's aggression against Artsakh (Nagorno-Karabakh).