Իտալական «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է հեռանալ իտալական ակումբից ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում՝ ազատ գործակալի կարգավիճակով, տեղեկացրել է Calciomercato-ն։
Ըստ աղբյուրի, ֆուտբոլիստը մինչև հիմա չի երկարաձգել ակումբի հետ պայմանագիրը։ Գործող պայմանագրով, այն կարող է երկարաձգվել, եթե ֆուտբոլիստը մասնակցել է 25 խաղի մեկ մրցաշրջանում։ Բայց Հենրիխ Մխիթարյանն ու նրա գործակալ Մինո Ռայոլան հապաղում են, քանի որ ցանկանում են «Ռոմայի» ղեկավարությունից հետագա զարգացման հստակ ծրագիր ստանալ, գրում է Championat.com-ը։
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները գրում էին, որ Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է տեղափոխվել «Յուվենտուս»: 2019-ին Մխիթարյանը Լոնդոնի «Արսենալից» վարձավճարով տեղափոխվեց իտալական «Ռոմա», իսկ մեկ տարի անց լիարժեք պայմանագիր կնքեց ակումբի հետ: 2007-ից Մխիթարյանը նաև Հայաստանի ազգային հավաքականի անդամ է։

Капитан сборной Армении и полузащитник «Ромы» Генрих Мхитарян может покинуть итальянский клуб в летнее трансферное окно на правах свободного агента, пишет Calciomercato.com.
По информации источника, футболист сборной Армении до сих пор не продлил соглашение с клубом. В его действующем контракте прописана опция продления контракта, если игрок выйдет на поле в 25 матчах за сезон.
Мхитарян достиг этой отметки еще в январе, однако он и его агент Мино Райола взяли паузу, поскольку хотят получить от руководства «Ромы» четкий план дальнейшего развития.
Ранее сообщалось, что Генрих Мхитарян может перейти в «Ювентус». В 2019 году Мхитарян перешел из лондонского «Арсенала» в «Рому» на правах аренды, а через год подписал полноценный контракт с итальянским клубом.