ՈւԵՖԱ-ն որոշել է 2020/2021 խաղաշրջանի Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչը Ստամբուլում չանցկացնել՝ տեղափոխելով Լոնդոն կամ Լիսաբոն։ Այդ մասին հայտնել է իտալացի լրագրող Նիկոլո Սկիրան Twitter-ի իր միկրոբլոգում։
Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչը մայիսի 29-ին է` հանդիպելու են «Մանչեսթեր Սիթին» և «Չելսին»։ Մրցաշարի վճռորոշ խաղը պետք է անցկացվեր Ստամբուլի Աթաթուրքի անվան մարզադաշտում, սակայն այժմ դա հարցականի տակ է, քանի որ Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը Թուրքիան ընդգրկել է «կարմիր ցուցակում»՝ կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակի պատճառով։
Հարցի վերջնական որոշման մասին հայտնի կդառնա առաջիկա ժամերին։
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ ՈւԵՖԱ-ն դիտարկում է ՉԼ եզրափակիչը, որին մասնակցելու են «Մանչեսթեր Սիթին» և «Չելսին», Թուրքիայից այլ երկիր տեղափոխելու հնարավորությունը։ Նախընտրելի տարբերակներից էր Լոնդոնի «Ուեմբլի» մարզադաշտը, գրում է Championat.com-ը։
Անգլիայի ֆուտբոլի ասոցիացիայում ավելի վաղ բանակցություններ էին մեկնարկել ՈՒեՖԱ հետ եզրափակիչը տեղափոխելու շուրջ։ Որպես փոխատուցում ՈւԵՖԱ-ն ապտրաստ է թուրքական իշխանություններին առաջարկել 2022/2023 խաղաշրջանի ՉԼ անցկացումը, որը պետք է կայանա Մյունխենում։

11 Май 2021 - 10:07 AMT
УЕФА решил перенести финал Лиги чемпионов сезона-2020/2021 из Стамбула в Лондон или Лиссабон. Об этом сообщает итальянский журналист Николо Скира в своем микроблоге в Twitter.
Об окончательном решении объявят в течение нескольких часов.
Сообщалось, что УЕФА рассматривает варианты переноса финального матча Лиги чемпионов, в котором сыграют «Манчестер Сити» и «Челси», из Турции в другую страну. Одним из приоритетных вариантов является перенос матча на лондонский стадион «Уэмбли», пишет Championat.com.
В футбольной ассоциации Англии ранее начали переговоры с УЕФА о переносе финала ЛЧ. УЕФА в качестве компенсации готов предложить турецким властям проведение финального матча Лиги чемпионов сезона-2022/2023, который должен пройти в Мюнхене.
Финал Лиги чемпионов запланирован на 29 мая. В решающем матче турнира сыграют «Манчестер Сити» и «Челси». Изначально матч должен был пройти на Олимпийском стадионе «Ататюрка» в Стамбуле, но на данный момент место проведения встречи под вопросом, поскольку британское правительство включило Турцию в «красный список» стран для путешествий из-за ситуации с коронавирусом.