Իտալական «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը համաձայնել է ակումբի աrաջարկած պայմաններին և երկարացրել է պայմանագիրը մինչև 2022 թվականի հունիսի 30-ը, տեղեկացնում է ակումբի պաշտոնական կայքը։
32-ամյա Մխիթարյանը «Ռոմա» է տեղափոխվել 2019-ի ամռանը, ակումբի կազմում մասնակցել է 73 հանդիպման և 23 գոլի հեղինակ դարձել։
Մխիթարյանն ասել է, որ այս երկու տարում սիրահարվել է և քաղաքին, և ակումբին՝ նաև կրքոտ երկրպագուների շնորհիվ։ «Ակումբի հավակնությունները շատ մեծ են և ես հպարտ եմ, որ կարող եմ դրանում իմ դերն ունենալ»,-ասել է նա։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ պայմանագիրը կնքելու դեպքում ֆուտբոլիստի տարեկան աշխատավարձը կլինի 4․5 մլն եվրո և հավելյալ բոնուսներ։
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները գրում էին, որ Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է տեղափոխվել «Յուվենտուս» կամ «Միլան»: Նրա «Ռոմայում» մնալը հարցականի տակ էր համարվում, քանի որ Մխիթարյանի և հաջորդ խաղաշրջանից «Ռոմայի» գլխավոր մարզչի պաշտոնը ստանձնող Ժոզե Մոուրինյոյի միջև կոնֆլիկտ էր եղել, երբ նրանք միասին աշխատում էին «Մանչեսթեր Յունայթեդում»։
2019-ին Մխիթարյանը Լոնդոնի «Արսենալից» վարձավճարով տեղափոխվեց իտալական «Ռոմա», իսկ մեկ տարի անց լիարժեք պայմանագիր կնքեց ակումբի հետ: 2007-ից Մխիթարյանը նաև Հայաստանի ազգային հավաքականի անդամ է։

AS Roma announced on Tuesday, June 1 that midfielder Henrikh Mkhitaryan has extended his contract with the club until June 30, 2022.
Mkhitaryan, 32, joined the Giallorossi in the summer of 2019 and has since gone on to make 73 appearances for the club in all competitions – scoring 23 goals.
“Over the last two years at Roma I’ve fallen in love, both with the club and the city, thanks in large part to the incredible passion of the fans," Mkhitaryan said.
“The club’s ambitions are very high and I am proud to have the chance to play my part as we take on all the challenges that await us next season. Daje Roma!”
The Armenia international scored 14 goals over the course of the 2020-21 campaign, providing a further 13 assists.
“We are very pleased that Henrikh has decided to continue his adventure with Roma,” said Tiago Pinto, the club’s General Manager.
“As he has already shown with his performances on the pitch, his quality will be very important in helping the team reach their targets next season.”