Հայտնի ռուսաստանաբնակ սպորտային մեկնաբան և «Մատչ ՏՎ»-ի լրագրող Նոբել Առուստամյանին հավատարմագրել են Ադրբեջանում՝ Եվրո-2020-ի խաղերը լուսաբանելու համար։ Այդ մասին հայտնել է «Մատչ ՏՎ» հեռուստաալիքի գլխավոր տնօրեն Թինա Կանդելակին։
Հունիսի 8-ին լրագրող Վասիլի Ուտկինը հայտնել էր, որ Բաքվում Եվրո-2020-ի կազմկոմիտեն մերժել է Առուստամյանի հավատարմագրումը վերջինիս ազգային պատկանելության պատճառով։ Ընդ որում, նա զրկվել էր ոչ միայն Բաքվում կայանալիք հանդիպումները լուսաբանելու հնարավորությունից, այլև մյուս երկրներում ու քաղաքներում կայանալիք խաղերը։
ՌԴ ԱԳՆ, «ՄԱՏՉ ՏՎ»-ի և ՈւԵՖԱ-ի միջամտությունից հետո լրագրողը ստացել է իր մասնագիտական գործունեությունն իրականացնելու հնարավորություն։
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան շնորհակալություն է հայտնել ՈւԵՖԱ-ին աջակցության համար։

Russian commentator and journalist of Armenian descent Nobel Arustamyan has received accreditation for EURO 2020, MatchTV general director Tina Kandelaki reveals on her Telegram channel.
As reported earlier, Azerbaijan refused to accredit Arustamyan for the upcoming EURO-2020 matches, which meant the commentator could not be allowed to cover fixtures to be held in other countries either.
Russian Foreign Ministry spokesperson Maria Zakharova said UEFA is looking for a solution and later thanked the Association for finding one.
Sports reporter Vasily Utkin was the first to report on Baku's failure to accredit the famous Russian-Armenian sports commentator for Euro 2020 fixtures.