Երեւանի Նարեկացի Մշակույթի կենտրոնում կանանց միամսյակին նվիրված ցուցահանդես է բացվել, որը կազմակերպվել է Հայ օգնության միության կողմից:
Բացման արարողությանը դրամատուրգ, գրող եւ ռեժիսոր Ռուբեն Մարուխյանը վրդովմունք հայտնեց կանանց ստեղծագործության հանդեպ անբավարար ուշադրության վերաբերյալ եւ այն բանի համար, որ Հայաստանում չափազանց քիչ կանայք են ղեկավարող պաշտոններ զբաղեցնում: «Չէ՞ որ օգտագործելով կանացի տաղանդն ու բարությունը` Հայաստանը կկարողանար խուսափել շատ խնդիրներից»,- նշեց նա:
Քանդակագործ Վերժինե Սեմիրջյանը ցուցահանդեսին ներկայացրեց կավե սյուրռեալիստական արձանիկներ եւ բառելյեֆներ: Ցուցահանդեսին ներկայացվեցին նաեւ խեցիներից հավաքված ծաղիկների նատյուրմորտներ, Նառա Բաբայանի գոբելենները, Հովհաննես Թումանյանի զանազան հեքիաթների տիկնիկային հերոսներ` ստեղծված Նարինե Մխիթարյանի կողմից, եւ շատ այլ բաներ:
Մարտի 18-ին ցուցահանդեսի շրջանակներում Նարեկացի Մշակույթի կենտրոնում տեղի կունենա կին-ռեժիսորների կարճամետրաժ փաստագրական ֆիլմերի ցուցադրություն, որոնց թվում կներկայացվեն ռեժիսոր Վիկտորիա Փոշոտյանի «Էտյուդ» եւ «Կիսակայարան» կարճամետրաժ ֆիլմերը:

В Культурном центре Нарекаци в Ереване открылась выставка работ шести художниц, посвященная женскому празднику, длящемуся в Армении с 8 марта по 7 апреля
Выставка организована Союзом армянской помощи.
На церемонии открытия выставки драматург, писатель и режиссер Рубен Марухян выразил негодование недостаточным вниманием к женскому творчеству и тем, что в Армении слишком мало женщин, занимающих руководящие посты. “Ведь используя женский талант и доброту, Армения смогла бы уберечься от многих проблем”, – отметил он.
Скульптор Вержине Семирджян на выставке представила глиняные сюрреалистичные статуэтки и барельефы. На выставке были представлены также цветочные натюрморты, собранные из ракушек, гобелены Нары Бабаян, кукольные герои различных сказок Ованеса Туманяна, созданные Нарине Мхитарян, и многое другое.
18 марта в рамках выставки в культурном центре Нарекаци пройдет показ короткометражных документальных фильмов женщин-режиссеров, среди которых будут представлены два короткометражных фильма режиссера Виктории Пошотян «Этюд» и «Полу-станция».