Հայաստանի օլիմպիական երկրորդ պատվիրակությունը մեկնել է Տոկիո։
Մարզիկներից Տոկիո են մեկնել լողորդներ Վարսենիկ Մանուչարյանը, Արթուր Բարսեղյանը, նրանց մարզիչ Արմինե Ավետիսյանը, ձյուդոիստ Ֆերդինանդ Կարապետյանը և մարզիչ Հովհաննես Դավթյանը, ծանրորդներ Սիմոն Մարտիրոսյանը, Իզաբելա Յայլյանը, մարզիչ Վիգեն Խաչատրյանը, բռնցքամարտիկներ Կորյուն Սողոմոնյանը, Հովհաննես Բաչկովն ու Արման Դարչինյանը` հավաքականի երկրորդ մարզիչներ Ռոբերտ Պետրոսյանը և Կարեն Ղազարյանը, տեղեկացնում է Արմենպրեսը։
Ավելի վաղ Տոկիո էին մեկնել նաև հրաձգության հավաքականի անդամ և Խաղերում միակ հրաձիգ Էլմիրա Կարապետյանը, հավաքականի մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը, ինչպես նաև օլիմպիական թիմի բժիշկներ Դավիթ Մոսինյանը և Հարություն Պրազյանը:
Հայաստանն Օլիմպիական խաղերում ներկայացնելու ուղեգրեր է նվաճել 17 մարզիկ` հունահռոմեական ոճի ըմբիշներ Արմեն Մելիքյանը (60 կգ), Կարեն Ասլանյանը (67 կգ), Կարապետ Չալյանը (77 կգ), Արթուր Ալեքսանյանը (97 կգ), ազատ ոճայիններ Արսեն Հարությունյանը (57 կգ) Վազգեն Թևանյանը (65 կգ), բռնցքամարտիկներ Կորյուն Սողոմոնյանը (52 կգ), Հովհաննես Բաչկովը (63 կգ), Արման Դարչինյանը (75 կգ), սպորտային մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը, հրաձգուհի Էլմիրա Կարապետյանը, ծանրորդներ Իզաբելա Յայլյանը (59 կգ), Սիմոն Մարտիրոսյանը (109 կգ), ձյուդոիստ Ֆերդինանդ Կարապետյանը (73 կգ), եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը, լողորդներ Արթուր Բարսեղյանը և Վարսենիկ Մանուչարյանը:
2020-ին Տոկիոյի 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերը հետաձգվել են: Դրանք կմեկնարկեն 2021-ի հուլիսի 23-ին և կեզրափակվեն օգոստոսի 8-ին:

19 Июль 2021 - 10:59 AMT
Вторая олимпийская делегация Армении отбыла в Токио. В Токио отправились пловцы Варсеник Манучарян, Артур Барсегян, их тренер Армине Аветисян, дзюдоист Фердинанд Карапетян, тренер Оганес Давтян, штангисты Симон Мартиросян, Изабелла Яйлян, тренер Виген Хачатрян, боксеры Корюн Согомонян, Ованес Бачков Арман Дарчинян – со вторыми тренерами сборной Робертом Петросяном и Кареном Казаряном․
Ранее в Токио вылетели член сборной Армении по стрельбе, единственный стрелок на Играх Эльмира Карапетян, тренер сборной Сейран Никогосян, а также врачи олимпийской сборной Армении Давид Мосинян и Арутюн Празян.
24 марта 2020 года было объявлено о переносе 32-х летних Олимпийских игр в Токио. Они начнутся 23 июля и закончатся 8 августа.
Путевки для представления Армении на Олимпийских играх завоевали 17 спортсменов – борцы греко-римского стиля Армен Меликян (60 кг), Карен Асланян (67 кг), Карапет Чалян (77 кг), Артур Алексанян (97 кг), борцы вольного стиля Арсен Арутюнян (57 кг) Вазген Теванян (65 кг), боксеры Корюн Согомонян (52 кг), Ованес Бачков (63 кг), Арман Дарчинян (75 кг), гимнаст Артур Давтян, стрелок Эльмира Карапетян, штангисты Изабелла Яйлян (59 кг), Симон Мартиросян (10 кг). ), дзюдоист Фердинанд Карапетян (73 кг), чемпион в тройном прыжке Левон Агасян, пловцы Артур Барсегян и Варсеник Манучарян.