Մարտի 19-21 Երեւանում տեղի կունենա «23,5» թուրքական ֆիլմերի փառատոնը: «Մոսկվա» կինոթատրոնի փոքր դահլիճում կներկայացվեն թուրք երիտասարդ ռեժիսորների 7 կարճամետրաժ ժապավեններ: Ներկայացված ֆիլմերի թվում է «Հրանտ/Ֆիրաթ» Հրանտ Դինքի մասին 7-րոպեանոց փաստագրական ֆիլմը, որի հիմքում 2006թ. Բոսֆորի Համալսարանում Հայաստանին նվիրված առաջին համաժողովի Դինքի ելույթի կադրերն են, ինչպես նաեւ նկարահանումներ Հրանտ Դինքի սպանության վայրից:
Փառատոնին կներկայացվեն նաեւ «Ցախ», «Երբ ջարդված է սառույցը» եւ «Կապիտան-իստ-ամբուլ» փաստագրական, «Դատարկ գլուխներ» անիմացիոն, «Լռություն» եւ «Աջաբա» խաղարկային ֆիլմերը:
Փառատոնը կազմակերպվել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի Դեսպանության աջակցությամբ: Փառատոնի շրջանակներում կկայանան Երեւանի մի քանի բուհերի ֆիլմերի ցուցադրություններ:

С 19 по 21 марта в Ереване пройдет фестиваль турецких фильмов «23,5». В малом зале кинотеатра «Москва» будут представлены 7 короткометражных лент, созданных молодыми турецкими режиссерами. Среди представленных лент – 7-минутный документальный фильм о Гранте Динке «Грант/Фират», в основу которого вошли кадры выступления Динка на первой посвященной Армении конференции, прошедшей в 2006 году в Университете Босфора, а так же съемки с места убийства Гранта Динка
На фестивале так же будут представлены документальные фильмы «Хворост», «Когда расколот лед» и «Капитан-ист-амбул», анимационный фильм «Пустые головы», игровые фильмы «Молчание» и «Аджаба».
Фестиваль организован при содействии посольства Великобритании в Армении. В рамках фестиваля состоятся показы фильмов в нескольких ВУЗах Еревана.