2021 թվականի երկրորդ եռամսյակի տվյալներով Ամերիաբանկը Հայաստանի ամենախոշոր հարկատու բանկն է: Բանկը պետական բյուջե է վճարել ընդհանուր առմամբ 5.74 մլրդ դրամի հարկ (30.06.21 դրությամբ): Նշված ցուցանիշը նախորդ տարվա համադրելի ժամանակահատվածի համեմատ ավելացել է 83.5%-ով:
ՀՀ Հարկային ծառայության կողմից հրապարակված ՀՀ առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկի համաձայն` Ամերիաբանկը 12-րդն է:
Ամերիաբանկը Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է: Այն դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին և ունի հստակ ձևակերպված թվայնացման օրակարգ: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: Վերջին արդյունքներով Ամերիաբանկը Հայաստանի խոշորագույն բանկն է, որի ակտիվները գերազանցում են 1 տրիլիոն ՀՀ դրամը:

Ameriabank is the largest taxpayer among Armenian banks in Q2 of 2021, having paid taxes to the state budget in the amount of AMD 5.74 billion (as of June 30, 2021) – up by 83.5% year-on-year, the bank said on Monday, July 26.
Overall, Ameriabank ranks 12th on the list of 1000 largest taxpayers published by the country's State Revenue Committee.
Ameriabank is a dynamically developing bank and one of the major and most stable financial institutions in Armenia with clearly formulated digital agenda. Ameriabank is a universal bank offering corporate, investment and retail banking services in a comprehensive package of banking solutions. Ameriabank is the largest bank in Armenia according to the latest data, with assets exceeding AMD 1 trillion.