Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, բռնցքամարտիկ Հովհաննես Բաչկովը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ չկարողացավ կրկնել Վլադիմիր Ենգիբարյանի հաջողությունը՝ դառնալով Օլիմպիական չեմպիոն, բայց այս մեդալով դարձել է Հայաստանի պատմության մեջ ներկայիս միակ բռնցքամարտիկը, ով նվաճել է բոլոր մեծ մրցաշարերի պարգևները։
«Ավարտվեցին Օլիմպիական խաղերը՝ վերադառնում եմ բրոնզե մեդալով։ Այս երկար տարիների ընթացքում կարողացա Հայաստանի համար բոլոր կարևոր մրցաշարերից մեդալ նվաճել՝ Եվրոպայից,Աշխարհից և Օլիմպիական խաղերից։ Միայն Օլիմպիական մեդալ չունեի ու կարողացա համալրել իմ հավաքածուն։
Իմ այս հաղթանակներով ես կարողացա օրինակ դառնալ նոր սերնդի բռնցքամարտիկներին և նրանց ցույց եմ տվել ճիշտ ճանապարհի ուղին։Եթե Աստված կամենա դեռ շատ երկար կփորձեմ ուրախացնել իմ հաղթանակներով։ Շնորհակալ եմ բոլորիցդ՝ սիրում եմ քեզ իմ հայ ազգ։ Շնորհակալ եմ իմ թիմից՝ ովքեր լավագույնն են իրենց գործում»,-ասվում է գրառման մեջ։
63 կգ քաշային կարգում հանդես եկող Հովհաննես Բաչկովը Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերի կիսաեզրափակչում զիջել է ամերիկացի Քեյշոն Դևիսին:

Бронзовый призер Олимпийских игр в Токио, армянский боксер Ованнес Бачков написал на своей странице в Facebook, что не может повторить успех Владимира Енгибаряна в становлении олимпийским чемпионом, но с этой медалью стал единственным боксером в истории Армении, завоевавшим награды всех крупных турниров.
«Олимпийские игры закончились, я возвращаюсь с бронзовой медалью. За эти годы мне удалось выиграть медали всех возможных турниров для Армении: Европы, мира, Олимпийских игр. Только олимпийской медали у меня не было, но я смог пополнить свою коллекцию.
Этими победами я смог стать примером для нового поколения боксеров, я показал им верный путь, и если Бог даст, я буду стараться радовать своими победам еще долго», – отметил Бачков.