Ալմաթիի «Կայրաթ» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչ Կիրիլ Կեկերը հրաժարական է տվել Երևանի «Ալաշկերտից» կրած պարտությունից և Եվրոպայի լիգայից դուրս մնալուց հետո, գրում է TengriNews-ը։
«Ցավոք, չհաջողվեց հասնել այնպիսի արդյունքի, որն ընդունելի կլիներ մեզ համար։ Ուստի, ես որոշել եմ հրաժարական տալ գլխավոր մարզչի պաշտոնից»,-ասել է Կեկերը։
Ֆուտբոլի Եվրոպայի լիգայի որակավորման երրորդ փուլի պատասխան խաղում «Ալաշկերտը» Երևանում 3:2 հաշվով հաղթել է «Կայրաթին» Եվրոպայի լիգայի որակավորման երրորդ տուրի պատասխան խաղում: Սա առաջին անգամն է հայկական ակումբային ֆուտբոլի պատմության մեջ, որ թիմը դուրս է գալիս ԵԱ փլեյ-օֆֆ։

13 Август 2021 - 11:01 AMT
Главный тренер казахстанского «Кайрата» Кирилл Кекер подал в отставку после поражения от армянского клуба «Алашкерта» в ответном матче третьего квалификационного раунда Лиги Европы. Об этом сообщает пресс-служба ФК.
«К сожалению, не удалось добиться результата, который бы нас устроил. В связи с этим, я принял решение подать в отставку с поста главного тренера. Благодарю клуб за оказанное доверие и возможность поработать в качестве главного тренера основного состава алматинского клуба», – отметил Кекер.
В ответном матче третьего квалификационного раунда Лиги Европы чемпион Армении «Алашкерт» в дополнительное время обыграл со счетом 3։2 казахстанский «Кайрат». Первая игра завершилась безголевой ничьей.