ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, լինելով կենսաթոշակների և պետական ծրագրերի շրջանակներում վճարումների առաջատարը Հայաստանի շուկայում, ինչպես նաև նպատակ ունենալով առավել հարմարավետ դարձնել թոշակային տարիքի հաճախորդների սպասարկումը, ապահովում է կենսաթոշակների վճարումը սեփական միջոցների հաշվին՝ մինչև յուրաքանչյուր ամսվա 2-րդ աշխատանքային օրը, իսկ Ամանորյա տոների նախօրեին՝ կենսաթոշակառուների փոխանցումն իրականացվում է նախապես՝ դեկտեմբերի 31-ին:
Բանկն առաջարկում է Երևանի և Հայաստանի մարզերի բոլոր կենսաթոշակառուներին ստանալ կենսաթոշակ Visa Classic կամ Mastercard Standard անվճար քարտերով` կանխիկացնելով միջոցները ՀՀ ողջ տարածքում 24/7 ռեժիմով գործող Բանկի 205 բանկոմատներից՝ 0% միջնորդավճարով: Այսօր ՀՀ ավելի քան 115 հազար թոշակառուներ կամ ՀՀ կենսաթոշակառուների 36%-ն արդեն իսկ ստանում են իրենց կենսաթոշակը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտերով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից կենսաթոշակային տարիքի հաճախորդների համար ներդրվել են հատուկ պրոդուկտներ․
• «Սոցիալական» ավանդ` գումար՝ սկսած 10 հազ ՀՀ դրամից, ժամկետ՝ 61-365 օր, տարեկան տոկոսադրույք՝ 5%-8.5% (տարեկան եկամտաբերություն՝ 5.03%-8.25%): Ավանդի վերաբերյալ մանրամասն պայմանները՝ կայքում:
• վարկային գիծ՝ կենսաթոշակի եռապատիկի չափով՝ տարեկան 0% տոկոսադրույքով (փաստացի տոկոսադրույք՝ 19.5%): Վարկի մասին տեղեկատվությունը՝ կայքում:
Հաճախորդի ցանկությամբ Բանկը տրամադրում է նաև թոշակային քարտ, որով հաճախորդը կարող է կանխիկացնել միջոցներ ոչ միայն Հայաստանում, այլ նաև արտերկրում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտերով կենսաթոշակ ստանալու համար հաճախորդին անհրաժեշտ է ներկայացնել դիմում-հայտ Միասնական սոցիալական ծառայության ամենամոտ տարածքային ստորաբաժանում՝ ներկայացնելով անձը հավաստող փաստաթուղթ և հանրային ծառայության համարանիշ: Այնուհետև Բանկն, առանց հաճախորդի մասնաճյուղ այցելելու, Միասնական սոցիալական ծառայությունից ստացված տվյալների հիման վրա բացում է քարտային հաշիվ, և արդեն հաջորդ ամսվանից հաճախորդը ստանում է կենսաթոշակը քարտին:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի թոշակային քարտերի վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ պաշտոնական կայքում`այցելելով Բանկի մասնաճյուղեր կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն 87-87 հեռախոսահամարով:

14 Сентябрь 2021 - 15:00 AMT
Банк ВТБ (Армения), являясь лидером на рынке Армении по обслуживанию пенсионных выплат и выплат средств в рамках госпрограмм, а также имея цель максимально комфортного обслуживания клиентов пенсионного возраста, обеспечивает выплату пенсий за счет собственных ресурсов до 2-ого рабочего дня каждого месяца, а в преддверии новогодних праздников выплата происходит 31-го декабря.
Банк предлагает всем пенсионерам в Ереване и регионах Армении получaть пенсию посредством бесплатных карт Visa Classic или Mastercard Standard Банка ВТБ (Армения) с нулевой комиссией за снятие наличных посредством 205 банкоматов Банка, расположенных по всей территории РА, доступных в режиме 24/7. Более 115 тыс. пенсионеров Армении или 36% уже получают пенсию посредством Банка ВТБ (Армения).
Банком ВТБ (Армения) разработаны специальные продукты для клиентов пенсионного возраста:
• вклад «Социальный» – сумма от 10 тыс. драмов РА, срок – от 61-365 дней, годовая процентная ставка – от 5% до 8.5% (годовая доходность 5.03%-8.25%). Подробные условия по вкладу можно найти на сайте.
• кредитная линия до трехкратного размера пенсии с годовой процентной ставкой 0% (эффективная процентная ставка 19.5%). Информация по продукту – по сайте.
По желанию клиента Банк предоставляет также пенсионную карту, по которой клиент может обналичивать пенсию ни только на территории Армении, но и за рубежом.
Для получения пенсии по картам Банка ВТБ (Армения) клиенту необходимо подать заявку в ближайшем территориальном подразделении Единой социальной службы, предъявив документ, удостоверяющий личность и номерной знак общественных услуг. Далее Банк, без необходимости посещения клиента в филиалы, на основании данных, полученных со стороны Единой социальной службы, открывает карточный счет, и уже с последующего месяца клиент получает пенсию на карту.
Подробную информацию о пенсионных картах Банка ВТБ (Армения) можно получить на сайте, посетив филиалы Банка или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.