«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը 22 տարեկան է: Հայաստանի առաջին ու խոշորագույն կոնգլոմերատներից մեկը, որը միավորում է 2500 աշխատակից 15 ընկերություններում, Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի դահլիճում հանդիսավոր նշել է իր 22-ամյակը` համախմբված ու ուժեղ լինելու համար իր երախտիքը հայտնելով խմբի աշխատակազմերին, գործընկերներին, աջակիցներին:
Շնորհակալության երեկոյին Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը (դիրիժոր Հարություն Արզումանյան) առաջին անգամ կատարեել է «Գալաքսիի» համար կազմված հատուկ ծրագիր` բոլոր ժամանակների լավագույն ռոք երգերը նոր դասական մշակմամբ: Ռոք-դասական համերգին հանդես եկավ նաև Հայաստանի պետական ազգային ակադեմիական երգչախումբը (գեղարվեստական ղեկավար` ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, Հայաստանի ազգային հերոս Հովհաննես Չեքիջյան):
«Այսօրվա խորհուրդը մեզ համար աննկարագրելի մեծ է։ Ոչ մեկի համար գաղտնիք չէ, որ 2020թ. դժվարագույն տարի էր մեր երկրի ու «Գալաքսիի» համար: Բայց թիմի ջանքերով, սկզբունքայնությամբ ու միասնականությամբ այսօր մենք կարողանում ենք ձևավորել 2022-ի օրակարգը, որտեղ «Գալաքսին» իր 15 ընկերություններով կարող է ու պիտի շարունակի կարևոր դերակատարություն ունենալ մեր երկրի տնտեսական զարգացման գործում, հույս ու հավատ ապահովի «Գալաքսի» համայնքի հազարավոր ընտանիքների` ապրելու ու արարելու Հայաստանում», – ասել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Արամ Խաչատրյանը:
«Գալաքսի» ընկերությունների խումբն այսօր իր կազմում հանդես եկող ընկերությունների ապրանքներով ու ծառայություններով մուտք է գործում ամեն երրորդ տնային տնտեսություն Հայաստանում: 22 տարի, 15 ընկերություն, 3 երկիր, 200 տեղական և միջազգային գործընկերություն և 1,2 մլն հաճախորդային բազա. սրանք պարզապես թվեր չեն, այլ դժվարին աշխատանքով ստացված արդյունք, որը նշանավորում ու տոնում է կոնգլոմերատը: Այս առիթով, երեկոյի ընթացքում ներկայացվեց «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի հիմնադիրների` Արամ Խաչատրյանի, Գուրգեն Խաչատրյանի և Արտյոմ Խաչատրյանի ուղերձը, որը վերաբերում էր 2022թ. զարգացման ծրագրերին: Հիմնադիրներն իրենց շնորհակալությունը փոխանցեցին թիմերին ու գործընկերներին` անսասան մնալու, ոչ մի րոպե չտատանվելու, միասնական ու ուժեղ լինելու համար: Որպես եզրափակում հենց համերգասրահում տեղի ունեցավ 2022թ. տարվա «Գալաքսիի» մոտիվացիոն հոլովակի պրեմիերան, որն արտացոլում է կամային առաջընթացի խորհուրդը։
Միջոցառմանը ներկա էին մոտ 1000-ից ավել հրավիրյալ՝ «Գալաքսիի» կազմում հանդես եկող ընկերությունների աշխատակիցներ, նաև Վրաստանի ու Բելառուսի գրասենյակներից, միջազգային ու տեղական բիզնես գործընկերներ, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, ՀՀ-ում հավատարմագրված տասնյակ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներ և այլք։
«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը հանդիսանում է Հայաստանի խոշոր գործատուներից ու հարկատուներից մեկը։ Որպես պատասխանատու բիզնես՝ 2020 թվականին ՀՀ բյուջե հարկային վճարումների տեսքով փոխանցել է ավելի քան 11,5 միլիարդ ՀՀ դրամ (ավելի քան 22 միլիոն ԱՄՆ դոլար): Տեղական շուկայից գնումները կազմել են մոտ 36 մլն ԱՄՆ դոլար: Ներկայում «Գալաքսի» ընկերությունների խումբն ունի մոտ 2500 աշխատակից, խմբում միջին ամսեկան եկամուտը կազմել է 364,716 ՀՀ դրամ, իսկ պետական բյուջե է փոխանցվել ավելի քան 2 մլրդ ՀՀ դրամ եկամտային հարկ։

20 Сентябрь 2021 - 08:47 AMT
«Галакси» отмечает 22-летие со дня основания: Вечер рок-музыки в классическом исполнении для сотрудников и партнеров
Группе компаний «Галакси» 22 года. Один из первых и крупнейших конгломератов, который объединяет 2500 сотрудников в 15 компаниях, торжественно отметил свое 22-летие в зале Академического театра оперы и балета, в знак признательности сотрудникам, партнерам и единомышленникам группы за сплоченность и упорство, сообщает пресс-служба группы компаний.
В ходе мероприятия Армянский государственный симфонический оркестр (дирижер Арутюн Арзуманян) впервые исполнил специальную программу, составленную для «Галакси» из лучших рок-песен всех времен, адаптированных для классической музыки, в знак благодарности сотрудникам и партнерам. На концерте выступил Государственный национальный академический хор Армении (художественный руководитель Народный артист СССР, Национальный герой Армении Ованес Чекиджян).
«Символизм сегодняшнего дня неописуемо велик для нас. Ни для кого не секрет, что 2020 год был тяжелейшим годом для нашей страны и для «Галакси». Но благодаря усилиям, принципиальности и единству команды мы сегодня можем сформировать повестку дня на 2022 год, в котором группа компаний «Галакси» совместно со своими 15 компаниями может и должна продолжать играть важную роль в экономическом развитии страны, обеспечить веру и надежду тысячам семей в сообществе «Галакси», чтобы жить и созидать в Армении», – сказал соучредитель группы компаний «Галакси» и генеральный директор Арам Хачатрян.
С точки зрения товаров и услуг, производимых и представляемых группой компаний, «Галакси» сегодня присутствует в каждом третьем домашнем хозяйстве Армении. 22 года, 15 компаний, 3 страны, 200 местных и международных партнеров и 1.2 млн клиентов. Все это не просто цифры, а достигнутый упорным трудом результат, который отмечает и празднует конгломерат. По этому случаю на вечере было зачитано обращение учредителей группы компаний «Галакси» Арама Хачатряна, Гургена Хачатряна и Артема Хачатряна, посвященное программам развития на 2022 год.
Учредители выразили свою признательность командам и партнерам за стойкость, непоколебимость, единство и силу. В заключение, прямо в зале состоялась премьера мотивационного фильма «Галакси» на 2022 год, который отражает символику волевого прогресса. На концерте присутствовали более 1000 приглашенных, в том числе, сотрудники компаний, которые входят в состав «Галакси», а также представительств из Грузии и Беларусии, международные и местные бизнес-партнеры, представители международных организаций, руководители десятков дипломатических представительств, аккредитованных в РА, и т.д.
Группа компаний «Галакси» является одним из крупнейших работодателей и налогоплательщиков Армении. Будучи ответственным бизнесом, в 2020 году группа внесла в бюджет более 11.5 млрд драмов (более 22 млн долларов США). Закупки на местном рынке составили около 36 млн долларов США. В настоящее время в группе компаний «Галакси» работают около 2500 сотрудников, средняя месячная зарплата которых составляет 364,716 драмов, а в государственный бюджет перечислено более 2 млрд драмов подоходного налога.