Կիսապաշտպան Լուկաս Սելարայանը հանդես կգա Հայաստանի ազգային հավաքականում: ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի, ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսի և ԱՄՆ-ի «Կոլամբուս Կրյու» ակումբում հանդես եկող 29-ամյա կիսապաշտպանի միջև բանակցությունների արդյունքում Սելարայանը հավաքականին կմիանա արդեն հոկտեմբերին կայանալիք մարզական հավաքի ընթացքում:
Հայաստանի ազգային հավաքականում հանդես գալու որոշումը կայացնելուց հետո Լուկաս Սելարայանն առաջին մեկնաբանություններն է տվել, տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը։
«Կայացրել եմ ինձ համար կարևորագույն որոշում՝ հանդես գալ Հայաստանի ազգային հավաքականում։ Որոշումը չեմ կայացրել մեկ օրում, սա կշռադատված քայլ է։ Վերջին տարվա ընթացքում մի քանի անգամ խոսել եմ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի հետ, շփվել եմ նաև հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսի հետ: Երկուսն էլ ինձ ներկայացրել են ֆեդերացիայի ծրագրերը։
Գիտեի հայկական արմատներիս մասին, սակայն Արգենտինայում հայ համայնքի հետ սերտ կապ չեմ ունեցել: Հենց այդ պատճառով ինձ ժամանակ էր հարկավոր, որպեսզի կարողանամ նման կարևոր որոշում ընդունել։ Սեպտեմբերին ընտանիքիս հետ քննարկելուց հետո կայացրեցի Հայաստանի հավաքականին միանալու որոշում։ Այժմ ես խանդավառված եմ Հայաստանի ընտրանուն միանալու առթիվ: Տեղյակ եմ՝ թիմը լուրջ խնդիրներ է դնում իր առջև: Ես պատրաստ եմ անել առավելագույնը, որպեսզի միասին կարողանանք հասնել մեր նպատակներին։ Ուրախ եմ, որ Հայաստան եմ գալիս այս կարևորագույն փուլում և հույս ունեմ հավաքականի հետ նոր բարձունքներ նվաճել»:
Լուկաս Սելարայանը ծնվել է 1992 թվականին՝ Արգենտինայի Կորդոբա քաղաքում:
Սելարայանը ֆուտբոլային կարիերան սկսել է արգենտինական «Բելգրանո» ակումբում, որտեղ հանդես է եկել 2012-2015 թվականներին: 2016-2020 թվականներին խաղացել է մեքսիկական «Տիգրեսում»: 2020 թվականի հունվարից հանդես է գալիս ամերիկյան «Կոլամբուս Կրյու» ակումբում: Հարձակողական ոճի կիսապաշտպան է, աջլիկ:

Attacking midfielder Lucas Zelarayán will be joining the Armenian national football team, the country's Football Federation revealed on Tuesday, September 28.
After successful negotiations between the FFA president and Armenian national team head coach from one side and the player from another, the 29-years old Zelarayán will join the squad in October for the fixtures against Iceland and Romania.
"I have made a very important decision for me – to play for the Armenian national team. It wasn't a decision made in one day, it was a well-thought step. I have spoken to the FFA president Armen Melikbekyan and the national team head coach Joaquín Caparrós during the last year. They introduced the program of the federation to me," Zelarayán told the FFA.
"I knew about my Armenian roots, but I haven't had close relations with the Armenian community in Argentina. That's why I needed a time to make this important decision. After discussing everything with my family in September I made up my mind to join the Armenian national team. Now I am excited about it. I am aware of the big goals this team wants to achieve and I am ready to do my best to make this happen. I am happy to join Armenian national team during this important period and I hope to make new achievement with the squad."
Zelarayán was born in Cordoba in 1992. He started his professional career in Belgrano, playing there from 2012 to 2015. From 2016 to 2020 he played in UNAL Tigres. He joined his current team, Columbus Crew, in January 2020.