Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանի և ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել «Հարավկովկասյան երկաթուղու» աշխատանքին՝ ընդգծելով դրա նշանակությունը Հայաստանի տնտեսության զարգացման գործում։
Նշվել է, որ երկաթուղու կարողությունների թարմացումը նոր հնարավորություններ է բացում սոցիալ-տնտեսական ու հարակից ոլորտների շղթայական զարգացման համար:
Խաչատրյանը ներկայացրել է Հայաստանի կառավարության 2021-2026 թթ. գործունեության ծրագիրը, հանրային ֆինանսների կառավարման համակարգի ներդրումն ու բարեփոխումների ռազմավարությունը: Նախարարը բարձր է գնահատել Ռուսաստանի Դաշնության հետ հաստատված սերտ համագործակցությունը և կարևորել հատկապես տնտեսական ուղղություններով հարաբերությունների զարգացումը։
Դեսպան Կոպիրկինը հայտնել է ռուսական կողմի պատրաստակամությունը՝ բոլոր ոլորտներում համագործակցություն ծավալելու մասին՝ ձևավորված արդեն 30-ամյա գործընկերային հարաբերությունների ավանդույթների վրա:
Կողմերը քննարկել են հայ-ռուսական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները՝ անդրադառնալով տնտեսության, էներգետիկայի, ենթակառուցվածքների, նոր տեխնոլոգիաների և ձեռներեցության զարգացման հարցերին:

Министр финансов Армении Тигран Хачатрян 5 октября принял чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Армении Сергея Копыркина.
В ходе встречи Тигран Хачатрян представил программу деятельности правительства Армении на 2021-2026 годы, ознакомил со внедрением системы управления общественными финансами и стратегией реформ. Он высоко оценил тесное сотрудничество, налаженное с Российской Федерацией, отметив при этом важность развития отношений, в частности, в экономических направлениях.
Стороны коснулись также работы компании «Южно-Кавказская железная дорога» (ЮКЖД), отметив, что обновление возможностей железной дороги создаст условия для социально-экономического развития республики.
Копыркин в свою очередь выразил готовность российской стороны к сотрудничеству во всех сферах.
Стороны обсудили перспективы развития армяно-российских отношений, коснувшись вопросов развития в сферах экономики, энергетики, инфраструктур, новых технологий и предпринимательства.