Մոսկվայում Եվրատեսիլ – 2009 մրցույթին ելույթ ունենալու համար Հայաստանի ներկայացուցիչներ Ինգա եւ Անուշ Արշակյանների երգի բեմադրությունը, պարը, հագուստը, դեմքի եւ մազերի հարդարանքը կպատրաստի FRESH ART ռուսական ընկերությունը: Այդ մասին ասվում է ընկերության պաշտոնական կայքում առկա հաղորդագրության մեջ:
«Այդ տաղանդավոր վարպետների հետ մեր առաջին աշխատանքը դարձավ Եվրատեսիլի համար նախատեսված ֆոտոսեսիան, որը տեղի ունեցավ վերջերս` մարտի 16-ին: Դրանից հետո մենք բառացիորեն սիրահարվեցինք նրանց, նրանց աշխատանքի ոճին, ուշադիր եւ մանրակրկիտ մոտեցմանը մարդու հանդեպ, որով նրանք նոր կերպար եւ նոր հայացք կերտում»,- ընկերությունում մեջբերել են Արշակյան քույրերի խոսքերը:
FRESH ART-ի հիմնադիրները` Ասլան Ահմադովը, Դավիթ Գեւորկովը եւ Ալեքսանդր Սիրադեղյանն իրենց հերթին նշել են, որ իրենք հպարտություն են զգում այն բանի համար, որ իրենց վստահել են ներկայացնել Արեւելքի մեծ եւ հինավուրց մի պետություն` Հայաստանը, եւ «ոչ թե պարզապես երգով, այլ արտասովոր, կոլորիտային երգով, որն իր մեջ ներառել է իր երկրի բազմադարյան մշակույթը, էթնոսը»:

23 Март 2009 - 16:13 AMT
Для выступления на конкурсе Евровидение-2009 в Москве сценографию, хореографию, костюмы, макияж и прически представительниц Армении Инги и Ануш Аршакян подготовит российская компания FRESH ART. Об этом говорится в сообщении, размещенном на официальном сайте компании.
«Нашей первой работой с этими талантливыми мастерами стала фотосессия к Евровидению, которая состоялась совсем недавно, 16 марта. После нее мы буквально влюбились в них, в их стиль работы, внимательный и скрупулезный подход к человеку, с которым они ваяют новый образ и новое видение»,- процитировали слова сестер Аршакян в компании.
В свою очередь, основатели FRESH ART Аслан Ахмадов, Давид Геворков и Александер Сирадекиан, отметили, что они испытывают чувства гордости за то, что им доверили представлять великое, древнейшее государство Востока – Армению, и «не просто с песней, а с необычной, колоритной песней, вобравшей в себя многовековую культуру, этнос своей страны».