Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, որը Մոսկվայում մասնակցելու է տարածաշրջանի կոմունիկացիաների ապաշրջափակման հարցով եռակողմ աշխատանքային խմբի հերթական նիստին, ասել է, որ երկաթուղու մասով որոշակի պատկերացումներ ձևավորել են։
«Մենք որոշակի պատկերացումներ ձևավորել ենք երկաթուղու մասով, որ ապաշրջափակման հետ կապված կարգավորումներն իրականացվելու է ԱՊՀ երկրների իրավական բազայի կարգավորումների շրջանակում։ Մենք ունենք քննարկելու ավտոմոբիլային կապի միջոցների և ուղիների հետ կապված հարցեր»,-ասել է նա, գրում է «Փաստինֆոն»։
Գրիգորյանը հավելել է, որ տարածաշրջանի բոլոր հաղորդակցական ուղիների ապաշրջափակումն առաջնահերթություն է Հայաստանի համար:
Հոկտեմբերի 20-ին Մոսկվայում նախատեսված է Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետների եռակողմ աշխատանքային խմբի հերթական հանդիպումը:

Armenian Deputy Prime Minister Mher Grigoryan, who will take part in the regular meeting of the trilateral working group on unblocking communications in the region in Moscow, said that the sides have come up with certain ideas about possible railway routes.
"We have formed certain ideas about the railway, the unblocking will be implemented within the regulations of the legal base of the CIS countries. We have yet to discuss issues related to automobile communication," Grigoryan said.
Grigoryan added that unblocking all communication channels in the region is a priority for Armenia, Pastinfo reports.
The meeting of the trilateral working group of the Deputy Prime Ministers of Armenia, Russia and Azerbaijan is scheduled for October 20 in Moscow.