«Գալաքսի» ընկերությունների խմբի կազմում հանդես եկող «Թայմլես» ընկերությունն ընդլայնում է իր ներկայացվածությունը Բելառուսում: Մշակութային ու արդյունաբերական Գրոդնո քաղաքում բացվել է TI’ME և Pandora բրենդների նոր խանութ-սրահը՝ այսպիսով համալրելով Բելառուսում «Գալաքսիի» ներկայացվածությունը Մինսկից հեռու՝ Լեհաստանին ու Լիտվային սահմանակից քաղաքում:
«TI’ME-ը մեզ համար առանձնահատուկ նշանակություն ունի: Հիշում եմ` տարիներ առաջ, երբ մեր առաջին քայլերն էինք անում բիզնեսում, միջազգային բրենդներն այն ժամանակ կառավարվում էին տարածաշրջանային ուժեղ կենտրոններից, որը Թբիլիսին էր, Մոսկվան, բայց ոչ երբեք Երևանը: Գուցե պարզունակ հնչի, բայց որպես հայ բիզնեսմեն, ինձ համար շատ կարևոր է, որ Հայաստանում ստեղծված բրենդն ու կոնցեպտը կարողացել ենք մասշտաբային ու համադրելի դարձնել այլ երկրների համար, և որ TI’ME-ի տարածաշրջանային ցանցի զարգացումը, որակն ու կառավարումն իրականացվում է Հայաստանում՝ հայ մասնագետների կողմից, գլխամասը՝ Երևանում», – ասել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի կառավարման խորհրդի համանախագահ Արտյոմ Խաչատրյանը:
«Թայմլես» ընկերությունը հիմնադրվել է 2012 թվականին՝ բացելով առաջին TI'ME խանութ-սրահը Երևանում: Ի սկզբանե ընկերությունն ունեցել է ընդամենը 4 աշխատակից, այնուհետև, 9 տարվա ընթացում, աճել և ներկայումս ունի ավելի քան 300 աշխատակից՝ 36 խանութ-սրահ, երեք երկրում։ Գլխամասային գրասենյակը Երևանում է։ Այսօր TI'ME-ը ներկայցնում է ավելի քան 40 հայտնի ապրանքանիշ, իսկ տեսականին` 10,000-ից ավելի ժամացույց և զարդ:
«Այս տարի Բելառուսում մեկնարկել է տարածաշրջանային ընդլայնման նախագիծ։ Տարածաշրջանում իր տեսակով առաջին, TI'ME և Pandora բրենդերի միասնական խանութ-սրահը արդեն բաց է Գրոդնոյի Trinity առևտրի կենտրոնում, իսկ մենք ակտիվ պատրաստվում ենք Բելառուսի այլ քաղաքներում ևս նոր խանութների բացմանը», – ասել է TI’ME Բելառուսի ղեկավար Եվգենի Սիմոնենկոն:
TI'ME խանութ-սրահների ցանցում պաշտոնապես ներկայացված են ժամացուցների և զարդերի՝ նորաձևության ռիթմը թելադրող այնպիսի հանրաճանաչ բրենդներ, ինչպիսիք են Hamilton, Gucci, Frederique Constant, Maurice Lacroix, PANDORA, Fossil, Emporio Armani, Michael Kors, Diesel, Ti Sento, Brosway, Casio, Guess, Tommy Hilfiger, Daniel Wellington և այլն:
«2021-2022 թվականների համար ընկերության ռազմավարությունը կայանում է վաճառքների ներկայիս բարձր տեմպը և շուկայում մեր մասնաբաժինը պահելու, ինչպես նաև, բիզնես տրամաբանության անհրաժեշտությունից ելնելով, ներդրումներ կատարելու 3 երկրների այլ քաղաքներում՝ ցանցի ընդլայնումն ապահովելու համար, ինչու չէ նաև գրավելու նոր շուկաներ: Ներկայումս ընկերությունն աշխատում է իր օնլայն վաճառքների պլատֆորմի զարգացման վրա։ Նպատակը՝ հասանելի դարձնել մեր ապրանքատեսականին հաճախորդին ցանկացած վայրից և տալ այն պատվիրելու հնարավորություն», – ասել է TI’ME ընկերությունների գլխավոր տնօրեն Արսեն Մնացականյանը:
Նշենք, որ ներքին կառավարման էֆեկտիվությունը բարձրացնելու նպատակով, ընկերությունում իրականացվում են աշխատանքային գործընթացների թվայնացման գործողություններ, նոր համակարգերի մշակումներ ու ներդնումներ: Մեծ ուշադրություն է դարձվում նոր մարքետինգային գործիքների օգտագործմանը, հաճախորդների հետ կոմունիկացիայի բարելավմանը, ինչպես նաև բրենդերի ճանաչելիության բարձրացմանը, ինչը անշուշտ նպաստում է վաճառքների զարգացմանը և ավելացնում վստահությունը բրենդների նկատմամբ: Չնայած նրան, որ TI’ME խանութներում ներկայացված է ժամացույցների և զարդերի արդեն իսկ բավականին լայն տեսականի, ընկերությունը այնուամենայնիվ շարունակում է աշխատել դրա ընդլայնման վրա, դիտարկելով նոր բրենդերի ավելացում, մասնավորապես, բրենդային ոսկյա զարդեր՝ հասանելի գներով:
«TI'ME»-ը հապավում է, որը բացվում է որպես «Territory Where I'M Excited» («Այնտեղ, որտեղ ես ոգեշնչվում եմ»): TI'ME-ի խանութ-սրահները տեղակայված են բարձր հաճախելիություն ունեցող առևտրի կենտրոններում, ինչպես նաև քաղաքների կենտրոնական հատվածներում:
«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը Հայաստանի խոշոր գործատուներից ու հարկատուներից մեկն է։ Որպես պատասխանատու բիզնես՝ 2020-ին ՀՀ բյուջե հարկային վճարումների տեսքով փոխանցել է ավելի քան 11.5 միլիարդ դրամ (ավելի քան 22 միլիոն դոլար): Տեղական շուկայից գնումները կազմել են մոտ 36 մլն դոլար: Ներկայում «Գալաքսի» ընկերությունների խումբն ունի մոտ 2500 աշխատակից, խմբում միջին ամսական եկամուտը կազմել է 364,716 դրամ, իսկ պետական բյուջե է փոխանցվել ավելի քան 2 մլրդ դրամ եկամտային հարկ։

The company Timeless, a member of the Galaxy Group of Companies, is expanding its presence in Belarus. In the city of Grodno – a cultural and industrial center – a new TI’ME and Pandora brand store has been opened, thus enhancing the presence of the Galaxy Group in Belarus, far from the capital Minsk, in a city bordering Poland and Lithuania.
"TI’ME is of particular importance to us. As I recall, many years ago, when we were just making our first steps, international brands were managed from strong regional centers, like Tbilisi and Moscow, never from Yerevan. Perhaps it sounds simplistic, but as an Armenian entrepreneur, I attach great importance to the scaling up of brands and concepts made in Armenia to match other countries; it is important that development and management of the TI’ME regional network is done in Armenia by Armenian specialists, with the headquarter in Yerevan", pointed out Artyom Khachatryan, Co-Chairman of the Board of Directors of the Galaxy Group.
Timeless was established in 2012, opening the first TI'ME shop in Yerevan. Initially, the company had 4 employees, then, 9 years later, it has grown and currently employs more than 300 people, and runs 36 stores in three countries. The head office is in Yerevan. Currently, TI'ME represents more than 40 famous brands, while its assortment consists of 10,000 watches and jewelry.
"This year, in Belarus we’ve launched the regional expansion project. The joint TI’ME and Pandora brand store, the first one of its kind in the region, has already been opened in the Grodno shopping and entertainment complex Trinity, and we are actively preparing to the launching of new stores in other cities of Belarus", said Evgeniy Simonenko, Country Manager, TI’ME-Belarus.
The TI'ME store network officially represents such famous trend-setter brands for watches and jewelry as Hamilton, Gucci, Frederique Constant, Maurice Lacroix, PANDORA, Fossil, Emporio Armani, Michael Kors, Diesel, Ti Sento, Brosway, Casio, Guess, Tommy Hilfiger, Daniel Wellington and others.
"The goal of the company’s 2021-2022 strategy is maintaining the current level of sales and our market share, as well as, following business logic, investments in other cities in three countries, in order to expand the network and even to enter new markets. Presently, the company is working on the design of its own on-line sales platform. The goal is to make our assortment accessible for the clients wherever they are, and to provide them ordering capabilities», said Chief Executive Officer of TI’ME (Armenia, Georgia, Belarus), Arsen Mnatsakanyan.
It’s noteworthy that in order to improve the efficiency of internal management, the company ensures digitalization of work processes, development and introducing of new systems. Great attention is paid to new marketing instruments, improvement of communication with the clientele, and raising brand awareness, which definitely promotes sales and confidence in brands. Although the assortment of watches and jewelry in TI’ME stores is already broad, the company is working on adding new brands, especially, branded gold items at affordable prices.
TI'ME is an abbreviation that stands for "Territory Where I'M Excited". TI'ME stores are situated in shopping malls with high attendance and in downtown districts.
Galaxy Group of Companies is a major employer and taxpayer in Armenia. As a responsible business, the Group in 2020 transferred more than AMD 11.5 bn worth of taxes (more than US$ 22 mln) to the RA state budget. Purchases from the local market amounted to about US$ 36 mln. Presently, Galaxy Group of Companies employs about 2500 people. Average monthly salary has been AMD 364.716, and more than AMD 2 bn worth of income taxes was transferred to the state budget.