Նախօրեին Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին II-ը Ինգա եւ Անուշ Արշակյաններին օրհնել է հաջող ելույթ ունենալու առաջիկա «Եվրատեսիլ 2009» երգի մրցույթին: Այդ մասին քույրերը հայտնել են այսօր բլոգերների եւ լրագրողների հետ կայացած հանդիպմանը:
Բլոգերների այն հարցին, թե ինչով է հիմնավորված «Նոր Պար» (Ջան-Ջան) երգի ընտրությունը «Գութան» երգի փոխարեն, Ինգա Արշակյանը պատասխանել է, որ երկրորդ երգը նախապես չի դիտարկվել մրցույթին ներկայացվելու համար եւ հեղինակային ստեղծագործություն է, որը գրել է Անուշ Արշակյանը իր անհատական ձայնասկավառակի համար:
Օրերս Ինգա եւ Անուշ Արշակյանները ոճաբանների ղեկավարությամբ ֆոտոսեսիա ունեցան Մոսկվայում, նրանց հետ աշխատում էին Fresh Art Studio դիզայներական եռյակի մասնագետները: «Դիզայներներն իրենց առաջ խնդիր դրեցին լուսաբանել կովկասյան ժողովուրդների մշակույթների ամենագեղեցիկ կողմերը` ընդգծելով ամենավառ մանրամասները»,- ասել է Անուշ Արշակյանը:
Մարտի 29-ին Ինգա եւ Անուշ Արշակյանները համերգով հանդես կգան Փարիզում «Provence Armenie» կազմակերպության 10-ամյակի տոնակատարությանը: Քույրերի պրոդյուսեր Արթուր Ասատրյանի խոսքով, առաջիկա համերգը չի մտնում պրոմո-տուրի մեջ, բայց կգործադրվեն բոլոր ջանքերը Փարիզի հայկական համայնքի հետ հանդիպման, ինչպես նաեւ ֆրանսիական հրատարակությունների հետ հարցազրույցների համար: Իսկ ապրիլին Արշակյան քույրերի եւ արտասահմանյան երգիչների մասնակցությամբ համերգներ կկայանան Ամստերդամում եւ Լոնդոնում:

25 Март 2009 - 15:42 AMT
Накануне Католикос всех армян Гарегин II благословил Ингу и Ануш Аршакян на удачное участие на предстоящем конкурсе песни “Евровидение 2009”. Об этом сестры заявили на прошедшей сегодня встрече с блоггерами и журналистами.
На вопрос блоггеров, чем обоснован выбор песни “Нор Пар” (Джан-Джан), которую выбрали вместо песни “Гутан”, Инга Аршакян ответила, что вторая песня изначально не рассматривалась для представления на конкурсе и является авторской композицией, написанной Ануш Аршакян для ее сольного альбома.
На днях Ануш и Инга Аршакян под руководством имиджмейкеров прошли фотосессию в Москве, с ними работали специалисты дизайнерского трио Fresh Art Studio. “Дизайнеры перед собой поставили цель высветить самые красивые стороны культур кавказских народов, подчеркивая самые яркие детали” – сказала Ануш Аршакян.
29 марта Инга и Ануш Аршакян выступят с концертом в Париже на праздновании 10-летия организации “Provence Armenie”. По словам продюсера сестер Артура Асатряна, предстоящий концерт не входит в промо-тур, но будут приложены все усилия для организации встречи с армянской диаспорой Парижа, а также интервью с французскими изданиями. А в апреле с участием сестер Аршакян и зарубежных певцов пройдут концерты в Амстердаме и Лондоне.