Հայաստանն ու Ռուսաստանը քննարկել են երկրների երկաթուղային համակարգերը միացնելու հնարավորությունները։ Հարցը երկու երկրի էկոնոմիկայի նախարարներ Վահան Քերոբյանը և Դենիս Մանտուրովը քննարկել են Դուբայում ընթացող Expo 2020-ի շրջանակում։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
«Դեկտեմբերի 4-ին հյուրընկալվել էինք Expo 2020 Dubai-ում Ռուսաստանի տաղավար՝ մեր գործընկերների հետ միասին տոնելու Էքսպոյում Ռուսաստանի Դաշնության ազգային օրերը: Միջոցառման ընթացքում առանձին հանդիպում եմ ունեցել ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի նախարար Դենիս Մանտուրովի հետ։
Քննարկել ենք մեր երկրների երկաթուղային համակարգերը միացնելու, Հայաստանում համատեղ արտադրություններ սկսելու հնարավորությունները։ Անդրադարձել ենք Հայաստանի տնտեսության մրցունակության բարձրացմանն ուղղված այլ հարցերի ևս»,-ասվում է գրառման մեջ։

Minister of Economy Vahan Kerobyan and his Russian counterpart Denis Manturov discussed the possibilities of uniting the railway systems of Armenia and Russia during a meeting in Dubai on Saturday, December 4, the press service of the Armenian Economy Ministry reports.
The sides reportedly weighed in on the establishment of joint ventures in Armenia, issues of increasing the competitiveness of the Armenian economy.
The meeting took place in the UAE within the National Days of the Russian Federation held at the EXPO 2020 Dubai World Exhibition.