Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի ակումբները հետաքրքրվում են Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի և Սլովակիայի «Ժիլինա» ակումբի 22-ամյա գրոհող կիսապաշտպան Վահան Բիչախչյանով։ Այդ մասին ասել է ֆուտբոլիստի ներկայացուցիչ Յուրի Գորբենկոն։
Մենք այժմ երկխոսության մեջ ենք ՌՊԼ աղյուսակի վերին մասի որոշ ակումբների հետ՝ Բիչախչյանի տեղափոխման հարցով։ Նա տաղանդավոր հայ ֆուտբոլիստ է, որը նաև կարող է մեզ մոտ լեգիոներ չհամարվել»,-ասել է Գորբենկոն, հայտնում է Championat.com-ը։
Բիչախչյանի պայմանագիրը «Ժիլինայի» հետ ուժի մեջ է մինչև 2023 թվականի դեկտեմբերի 31-ը, իսկ նրա տրանսֆերային արժեքը գնահատվում է € 600,000։
Ընթացիկ խաղաշրջանում Բիչախչյանը «Ժիլինայի» կազմում մասնակցել է 23 հանդիպման, դարձել է 10 գոլի և 8 գոլային փոխանցման հեղինակ։
2016-ին The Guardian-ն ընդգրկել է Բիչախչյանին 1999 թ․ ծնված աշխարհի 60 լավագույն երիտասարդ ֆուտբոլիստների ցանկում։

22-летний атакующий полузащитник сборной Армении и словацкой «Жилины» Ваган Бичахчян заинтересовал клубы Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщил представитель футболиста Юрий Горбенко.
«Мы сейчас ведем диалог с несколькими клубами из верхней части таблицы РПЛ о переходе Вагана Бичахчяна. Это талантливый армянский игрок, который к тому же может не считаться у нас легионером», – заявил Горбенко, пишет «Чемпионат».
Контракт игрока с «Жилиной» рассчитан до 31 декабря 2023 года, а его трансферная стоимость оценивается в €600 тыс. В текущем сезоне на счету Бичахчяна 23 матча за «Жилину» во всех турнирах, в которых он отметился 10 забитыми мячами и 8 результативными передачами.
В 2016 году британское издание The Guardian включило Бичахчяна в список 60 лучших молодых футболистов мира 1999 года рождения. В октябре того же года футболист проходил просмотр в московском ЦСКА и даже принял участие в товарищеском матче с «Анжи» (2:0).