Ամերիաբանկը բացել է ևս մեկ մասնաճյուղ, այս անգամ՝ Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում` Զորավար Անդրանիկի 40/4 հասցեում: «Մալաթիան» այս տարի բացված հինգերորդ մասնաճյուղն է:
Բանկի հերթական մասնաճյուղը առանձնահատուկ շնորհակալության դրսևորում է հաճախորդներին վստահության, հավատարմության և երկարամյա համագործակցության համար: Ամերիաբանկը կարևորում է իր հաճախորդների հարմարավետությունը և հնարավորություն է ստեղծում նրանց համար օգտվելու բանկային բոլոր ծառայություններից իրենց համայնքում:
«Մալաթիա» մասնաճյուղն աշխատելու է երկուշաբթիից ուրբաթ` ժամը 09:30-ից մինչև ժամը 17:00-ը: Մասնաճյուղի բացման առիթով Ամերիաբանկը մշակել է արտոնյալ պայմաններով հատուկ առաջարկ ֆիզիկական և իրավաբանական այն բոլոր անձանց համար, ովքեր կդառնան Ամերիաբանկի հաճախորդ` բացելով հաշիվ «Մալաթիա» մասնաճյուղում մինչև 2022թ. մարտի 31- ը ներառյալ:
Հատուկ առաջարկի պայմանները ֆիզիկական անձանց համար.
• Մեկ դեբետային կամ կրեդիտային վճարային քարտ` առանց մեկ տարվա սպասարկման վճարի
• Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ ծառայությունների անվճար տրամադրում
• Անվճար հաշիվ` ծառայությունների ողջ փաթեթով
• VISA ստիկեր` տարեկան 1500 ՀՀ դրամ սպասարկման վճար (3000 դրամի փոխարեն)
Հատուկ արշավի պայմաններն իրավաբանական անձանց համար.
• Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ ծառայությունների տրամադրում` մեկ տարի անվճար սպասարկմամբ
• Ընկերության 2 ղեկավարի համար մեկական վճարային քարտ` առանց մեկ տարվա սպասարկման վճարի
• Business տեսակի քարտի տրամադրում ` առանց մեկ տարվա սպասարկման վճարի
«Մալաթիա» մասնաճյուղում հաճախորդները կարող են օգտվել բանկային բոլոր ծառայություններից թեˊ օնլայն և թեˊ օֆլայն եղանակով:
Ամերիաբանկի յուրաքանչյուր քայլ ուղղված է ստեղծելու ավելի հարմարավետ ու նպաստող միջավայր հաճախորդների համար, ներդնելու նոր տեխնոլոգիաներ, նոր ու ժամանակակից բանկային ծառայություններ:

Ameriabank has opened one more branch, this time establishing its presence in Malatia-Sebastia district of Yerevan at 40/4 Zoravar Andranik street. Malatia is the fifth new branch of Ameriabank this year.
"This is our big thank you to our clients for trust, loyalty and long-standing partnership. Ameriabank values the comfort of its clients and brings all banking services closer to clients in their communities," the bank said in a statement.
Malatia branch works Mon-Fri from 9:30 a.m. until 5:00 p.m. On the occasion of the opening of the new branch, Ameriabank offers special terms to all individuals and companies who become Ameriabank clients by opening their accounts in Malatia branch before March 31, 2022:
For individuals:
– One debit or credit card without service fee for the first year
– Free provision of Online/Mobile Banking
– Free-of-charge account with all accompanying services
– AMD 1,500 instead of AMD 3,000 annual fee for Visa sticker
For legal entities:
– Online/Mobile banking with free-of-charge service during the first year
– One payment card each for 2 managers of the company without service fee for the first year
– Business card with no service fee for the first year
At Malatia all banking services are available both online and offline.
Each step of Ameriabank is directed towards creating a better and more comfortable environment for clients, constantly updating technologies and implementing the newest banking services.