Վերաբացվել է Ինեկոբանկի՝ մայրաքաղաքի սրտում գտնվող մասնաճյուղը. հաճախորդների կողմից սիրված Աբովյան 18-ն այսուհետ առավել հարմարավետ պայմաններով կդիմավորի այցելուներին:
Մասնաճյուղի արդիականացումն Ինեկոբանկի շարունակական նախաձեռնություններից մեկն է՝ ուղղված հաճախորդների սպասարկման որակի գերազանցությանը: Թվային բանկինգի սրընթաց զարգացման պայմաններում, երբ ֆինանսական գործարքների ընդամենը 10%-ն է ֆիզիկապես իրականացվում մասնաճյուղերում, հաճախորդների կողմից շարունակում է պահանջված մնալ իրական շփման միջոցով ֆինանսական խորհրդատվությունը: Ինեկոբանկն օնլայն գործիքակազմի զարգացմանը զուգահեռ շարունակելու է մասնաճյուղային ցանցի արդիականացումը՝ ապահովելով հաճախորդների բարձրակարգ սպասարկման համար անհրաժեշտ բոլոր պայմանները:
Վերաբացված մասնաճյուղում այսուհետ ֆինանսական խորհրդատվությունը գործելու է մինչև ժամը 20:30-ը, ինչը հաճախորդներին կընձեռի լրացուցիչ հարմարավետություն աշխատանքային ժամերից հետո բանկ այցելելու համար: Իսկ տարածքում տեղադրված ինքնասպասարկման տերմինալները վճարային, ինչպես նաև կանխիկացման և հաշվի համալրման համար հաճախորդներին հասանելի կլինեն 24 ժամ, 7 օր՝ ապահովելով բանկային գործարքների իրականացման համար հավելյալ ճկունություն:
Բանկի Անհատական բանկինգի ծառայության ղեկավար Գևորգ Մամիկոնյանը նշում է, որ մասնաճյուղային ցանցի արդիականացումն ու ընդլայնումը շարունակական բնույթ է կրելու` հանուն յուրաքանչյուր հաճախորդի հարմարավետության:
«Թեև այսօր մոտ 280,000 օգտատեր իր գրեթե բոլոր գործարքներն իրականացնում է InecoOnline համակարգի կամ InecoMobile հավելվածի միջոցով, Հայաստանի ամենաթվային բանկն ուրախ կլինի տեսնել իր հաճախորդներին վերաբացված մասնաճյուղում և ներկայացնել այն բոլոր ֆինանսական լուծումները, որոնք օգնում են հաճախորդներին հասնելու իրենց նպատակներին»,- նշում է Մամիկոնյանը:
Ի դեպ, նախատոնական օրերն առավել ջերմացնելու նպատակով մինչև տարեվերջ Աբովյան 18 մասնաճյուղ այցելող հաճախորդները կարող են դառնալ գաղտնի Ձմեռ պապ հեռավոր համայնքներում կարիքի մեջ ապրող և հրաշքներին անհամբեր սպասող երեխաների համար: Ինեկոբանկի աշխատակիցները չորս տարի անընդմեջ միանում են Վորլդ Վիժն Հայաստանի նվիրատվական արշավին, և այս անգամ Բանկը կոչ է անում նաև հաճախորդներին մասնակից դառնալ նախաձեռնությանը՝ վերաբացված մասնաճյուղում տեղադրելով հանգանակման տուփեր և խոստանալով համալրել այցելուների կողմից այստեղ իրականացված նվիրատվությունները:

The Inecobank branch located in the very heart of Yerevan, the Armenian capital, has reopened. From now on, the branch at 18 Abovyan St. will welcome its visitors in more comfortable conditions.
Modernization of branches is one of the continuous initiatives at Inecobank aimed at perfecting the quality of customer service. In times of rapid development of digital banking, when only 10% of financial transactions are physically carried out in branches, financial advice through live communication continues to remain in demand by customers. Along with the development of online tools, Inecobank will continue the process of modernizing its branch network, providing all the necessary conditions for high-quality customer service.
From now on, financial advice in the reopened branch will be available until 20:30, which will provide customers with additional convenience to visit the bank after working hours. And the self-service terminals located in the bank area will be available to customers 24/7 for making payments, withdrawals and account replenishment, providing additional flexibility for conducting banking transactions.
Gevorg Mamikonyan, head of the bank's Personal Banking Department stated that the modernization and expansion of the branch network will be continuous for the convenience of each customer.
"Although about 280,000 users carry out almost all their transactions through the InecoOnline system or InecoMobile application today, the most digital bank of Armenia will nonetheless be happy to see its customers in this reopened branch and to introduce all the financial solutions that will help them achieve their goals," Mamikonyan noted.
By the way, to make the upcoming holiday season warmer, customers visiting the branch at 18 Abovyan St. before the end of the year have the opportunity to become a Secret Santa for children who live in need in distant communities and dream of New Year miracles. Inecobank employees have been joining the World Vision Armenia donation campaign for four years incessantly, and this time the Bank calls on customers to take part in the initiative by donating money in boxes placed in the reopened branch, promising to complement the donations made by visitors here.