Ֆրանսիական «Նանտի» կիսապաշտպան Գոռ Մանվելյանը հերքել է արտասահմանյան լրատվականներում հայտնված հարցազրույցը, որում իբր ասել էր, որ ցանկանում է հանդես գալ Ֆրանսիայի հավաքականում։
«Ես հավաքականի ընտրության մասին կմտածեմայն ժամանակ, երբ դրա հնարավորությունը լինի։ Այժմ 100%-ով կենտրոնացած եմ ակումբային կարիերայիս վրա։ Ես նման բան չեմ ասել»,- այս մասին Մանվելյանն ասել է Armenian Football Group-ին։
2021 թվականի ապրիլին «Նանտը» պրոֆեսիոնալ պայմանագիր է կնքել 19-ամյա կիսապաշտպանի հետ։ Պայմանագիրը նախատեսված է մինչև 2024 թվական։ Գոռը «Նանտի» սան է և հանդես էր գալիս ակումբի երկրորդ թիմում։ Հայ ֆուտբոլիստը ծնունդով Արցախից է։

18 Январь 2022 - 10:04 AMT
Полузащитник французского «Нанта» Гор Манвелян опроверг появившееся ранее в зарубежных СМИ интервью, в котором он заявил, что мечтает играть в составе сборной Франции.
«В выборе сборной я приму решение тогда, когда появится такая возможность. Сейчас же я на 100% сосредоточен на клубной карьере. А это заявление – фейк, я такого не говорил», – сказал футболист Armenian Football Group.
В апреле 2021 года «Нант» подписал с 19-летним полузащитником профессиональный контракт. Контракт рассчитан до 2024 года. Гор – воспитанник «Нанта», играл во второй команде клуба. Армянский футболист родился в Арцахе.