2021 թվականի հունվար-դեկտեմբերին արտահանումը Հայաստանից 2020-ի համեմատ աճել է 19.1%-ով՝ գերազանցելով 3 մլրդ դոլարը, հայտնում է Վիճակագրության կոմիտեն։
Արտաքին առևտրաշրջանառությունը 2021-ի հունվար-դեկտեմբերին կազմել է 8.38 մլրդ դոլար, ինչը 17.7%-ով գերազանցում է 2020-ի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշից։
Ներմուծումը հաշվետու ժամանակահատվածում կազմել է 5.35 մլրդ դոլար, ինչը 16.9%-ով ավելի է 2020-ի համեմատ։ 2021-ի դեկտեմբերին ներմուծումը նախորդ տարվա դեկտեմբերի համեմատ աճել է 27.7%-ով։
2021-ի հունվար-դեկտեմբերին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ սպառողական գների ինդեքսն աճել է 7.2%-ով, իր հերթին տեղեկացնում է Էկոնոմիկայի նախարարությունը։
2021-ի հունվար-դեկտեմբերին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ Հայաստանում Տնտեսական ակտիվության ցուցանիշի հավելաճը կազմել է 5.8%:

Экспорт из Армении за январь-декабрь 2021 года по сравнению с январем-декабрем 2020 года вырос на 19.1%, превысив $3 млрд. Об этом сообщает Национальный статистический комитет республики.
Отмечается, что объем внешнеторгового оборота в Армении за январь-декабрь 2021 года составил $8.38 млрд, что на 17.7% выше показателя за аналогичный период 2020 года.
Импорт за отчетный период составил $5.35 млрд, зафиксировав рост на 16.9% по сравнению с январем-декабрем 2020 года. В декабре 2021 года по сравнению с декабрем 2020 года импорт возрос сразу на 27.7%.