«Ես տենորի համար նախատեսված ծրագիր եմ նախապատրաստել: Դրանք դրվագներ են օպերաներից եւ արիաներից, որոնք ես բազմիցս ներկայացրել եմ արտասահմանյան բեմերում»,- ասել է հայտնի տենոր Վաննո Տադեոն (Վահրամ Թադեւոսյան): Վերջին տարիներին Իսպանիայում բնակվող երգիչը մտադիր է համերգներով հանդես գալ Հայաստանում: Համերգի ծրագիրը նվիրված է Օսմանյան կայսրության Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին եւ բաղկացած է երկու մասից: Համերգի առաջին մասում կկատարվեն ակադեմիական արիաներ, նեապոլիտանական երգեր, դասական էստրադայի ստեղծագործություններ: Համերգի երկրորդ մասի մեջ ներառված են Կոմիտասի, Եկմալյանի ստեղծագործությունները, ազգային երգեր, ընդ որում` ստեղծագործությունների մեծ մասը կատարվելու է առաջին անգամ:
Վաննո Տադեոյի համերգը Երեւանում տեղի կունենա ապրիլի 24-ից` Հայոց ցեղասպանության զոհերի Հիշատակի օրվանից հետո Արամ Խաչատրյանի անվ. ֆիլհարմոնիայի մեծ դահլիճում: Տադեոյի խոսքով, համերգները կկայանան նաեւ Հայաստանի այլ քաղաքներում:
1996թ. Վաննո Տադեոն հրավիրվեց Բարսելոնա եւ Ամենյան Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին I-ի հովանավորությամբ մասնակցեց Ֆ.Վինիսիասի անվ. միջազգային մցրույթին, որտեղ ստացավ դիպլոմ եւ Ջ.Վերդիի անվ. մրցանակ: Վերջին ութ տարիներին Վաննո Տադեոն բնակվում է Իսպանիայում` ելույթ ունենալով լավագույն եվրոպական բեմերում:

31 Март 2009 - 13:43 AMT
“Я подготовил программу, предусмотренную для тенора. Это отрывки из опер и арии, которые я неоднократно представлял на престижнейших сценах за рубежом”, – сказал известный тенор Ванно Тадео (Ваграм Тадевосян). В последние годы проживающий в Испании певец намерен выступить с концертами в Армении. Программа концерта посвящена памяти жертв Геноцида и состоит из двух частей . В первой части концерта будут исполнены академические арии, неополитанские песни, произведения классической эстрады. Во вторую часть концерта включены произведения Комитаса, Екмаляна, народные песни, большинство произведений будут исполнены впервые.
Концерт Ванно Тадео в Ереване пройдет в большом зале филармонии им. Арама Хачатуряна после 24 апреля – Дня памяти Геноцида армян. По словам Тадео концерты пройдут и в других городах Армении.
В 1996 году Ванно Тадео был приглашен в Барселону и при содействии Католикоса Всех Армян Гарегина I принял участие в международном конкурсе им. Ф. Виниаса, где получил диплом и приз им. Дж. Верди. Последние восемь лет Ванно Тадео проживает в Испании, выступая на лучших европейских сценах.