ՀՀ-ում Ներդրումային կոմիտե կստեղծվի։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել կոմիտեի աշխատակարգը հաստատելու մասին։
Ըստ որոշման, Ներդրումային կոմիտեի նիստերը ձայնագրվում, արձանագրվում են և հրապարակման ենթակա չեն։
Ներդրումային կոմիտեի նիստը նախագահում է վարչապետը, վարչապետի բացակայության դեպքում՝ վարչապետի որոշմամբ փոխվարչապետը։
Ներդրումային կոմիտեի գործունեության նպատակը գնահատված հանրային ներդրումային ծրագրերի նախագծերի նախնական ընտրությունն է, առաջնահերթությունների որոշումը, հաստատումը և վերջիններիս վերաբերյալ որոշումների կայացումը։
Ներդրումային կոմիտեն քննարկում է Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության կողմից գնահատված հանրային ներդրումային ծրագրերը, հաստատում է վերջիններիս առաջնահերթությունները, որի վերաբերյալ կազմվում է ցանկ։

An Investment Committee will be established in Armenia, according to a decision signed by Prime Minister Nikol Pashinyan on Friday, February 18.
The meetings of the Investment Committee will be recorded, but won't be subject to publication, the decision published on the government's website reveals.
The Prime Minister, or in his absence a Deputy Prime Minister, is set to preside over the meetings, which are aimed at selecting the evaluated public investment projects, determine priorities, approve and make final decisions on them.
"The Investment Committee discusses public investment programs evaluated by the Ministry of Economy of the Republic of Armenia, approves priorities and compiles a relevant list," the decision reads.