Հայաստանում Գերմանիայի շաբաթների շրջանակում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանությունը ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ ներկայացնում է Գյոց Բերնաու եւ Սայալի Դադաս դուետը՝ ապրիլի 2-ին Ա. Բաբաջանյանի անվան համերգասրահում։ Այդ մասին հաղորդեցին Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանության մամլո ծառայությունից:
Երկու երաժիշտների երկարամյա երաժշտական կարիերան հաջողություններով է պսակվել թե Գերմանիայում եւ թե նրա սահմաններից դուրս։
Դաշնակահար Սայալի Դադասը, ով ուսանել է Բաքվի կոնսերվատորիայում եւ ապա Բեռլինի Արվեստների համալսարանում, այժմ այլ երաժշտական հաստատությունների թվում դասավանդում է նաեւ այս համալսարանում եւ վարպետության դասեր է տալիս Ճապոնիայում։
Ջութակահար Գյոց Բերնաուն ուսումնառությունից հետո դարձել է Գերմանիայի ամենաերիտասարդ կոնցերտմայստերը եւ երկար տարիներ աշխատել է «Berliner Symphoniker» նվագախմբի հետ։ Իր գործունեության համար նա պարգեւատրվել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար խաչով։
Դուետի համերգային ծրագրում այլ գործերի թվում կներկայացվեն նաեւ Լ. վան Բեթհովենի, Ա. Հարությունյանի, Ա. Խաչատրյանի, Ա. Սպենդիարյանի ստեղծագործությունները։

2 Апрель 2009 - 08:52 AMT
В рамках недели немецкой культуры в Армении сегодня в концертном зале им. Арно Бабаджаняна состоится концерт дуэта Гойц Бернау и Саяли Дадас. Концерт музыкантов, чей успех давно вышел за пределы Германии, организован Посольством Германии в Армении и Министерством культуры Армении.
На предстоящем концерте пианистка Саяли Дадас и скрипач Гойц Бернау исполнят отрывки из произведений Бетховена, поэму-сонату Александра Арутюняна, ноктюрн и лид-поэму Арама Хачатуряна, канцонетту Александра Спендиаряна, а так же работы Брамса, Шуберта, Шумана и других великих европейских композиторов.
В прошлом студентка консерватории в Баку, а позднее Университета искусств в Берлине, Саяли Дадас сегодня помимо концертов часто выступает с мастер-классами в различных музыкальных учебных заведениях мира, включая и Японию.
Гойц Бернау непосредственно после окончания учебы стал самым молодым концертмейстером Германии, после многие годы работал с Берлинским симфоническим оркестром.