Երեւանի Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոնը, Ազգային գեղագիտական կենտրոնի «Փոքր թատրոնը», «Միհր» թատրոնը, ինչպես նաեւ Հայաստանի թատերական գործիչների միության ներկայացուցիչները կմասնակցեն Մոսկվայում կայանալիք «PRO-Թատրոն-2009» թատերական տոնավաճառին:
Թատերական տոնավաճառին, որ կանցնի Մոսկվայում ապրիլի 3-5, հրավիրված են ՌԴ շուրջ 90 թատերական կոլեկտիվներ, 36 կոլեկտիվներ ԱՊՀ երկրներից, ինչպես նաեւ տարբեր թատերական փառատոնների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաեւ թատրոնների համար նախատեսված սարքավորումների առաքիչներ եւ ծառայություններ տրամադրող կազմակերպություններ:
Փառատոն-տոնավաճառն անցնում է «Ոսկե դիմակ» 15-րդ հոբելյանական փառատոնի շրջանակներում` ԱՊՀ մասնակից պետությունների հումանիտար համագործակցության միջպետական հիմնադրամի եւ ՌԴ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:

Hovhannes Tumanyan’s Yerevan State Puppet Theater, National Theater of Aesthetics, Mihr Theater, as well as Armenian Union of Theater Workers representatives will participate in 4th PRO-Theater-2009 Theatrical Fair.
Theater Fair, due on Apr. 3-5 in Moscow will host over 120 CIS theater troupes, representatives of various theater festivals as well as suppliers of goods and services for theaters.
Theatrical Fair is held within the framework of Golden Mask 15th Jubilee Festival, with the assistance of CIS Intergovernmental Humanitarian Collaboration Fund and RF Ministry of Culture.