Երեւանի Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոնը, Ազգային գեղագիտական կենտրոնի «Փոքր թատրոնը», «Միհր» թատրոնը, ինչպես նաեւ Հայաստանի թատերական գործիչների միության ներկայացուցիչները կմասնակցեն Մոսկվայում կայանալիք «PRO-Թատրոն-2009» թատերական տոնավաճառին:
Թատերական տոնավաճառին, որ կանցնի Մոսկվայում ապրիլի 3-5, հրավիրված են ՌԴ շուրջ 90 թատերական կոլեկտիվներ, 36 կոլեկտիվներ ԱՊՀ երկրներից, ինչպես նաեւ տարբեր թատերական փառատոնների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաեւ թատրոնների համար նախատեսված սարքավորումների առաքիչներ եւ ծառայություններ տրամադրող կազմակերպություններ:
Փառատոն-տոնավաճառն անցնում է «Ոսկե դիմակ» 15-րդ հոբելյանական փառատոնի շրջանակներում` ԱՊՀ մասնակից պետությունների հումանիտար համագործակցության միջպետական հիմնադրամի եւ ՌԴ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:

2 Апрель 2009 - 17:56 AMT
Ереванский Государственный театр кукол им. Ованеса Туманяна, Малый Театр Национального Эстетического Центра, Театр “МИГР”, а также представители Союза театральных деятелей Армении примут участие на предстоящей 4-ой театральной ярмарке “PRO-Театр” в Москве.
На театральную ярмарку, которая пройдет с 3 по 5 апреля в Москве, приглашены более 90 российских театральных коллективов и 36 из стран СНГ, представители различных театральных фестивалей из России и стран СНГ, а так же поставщики оборудования и услуг для театров.
Предстоящий фестиваль проводится в рамках 15-го юбилейного Фестиваля “Золотая Маска”, при поддержке Межгосударственного фонда гуманитарного сотрудничества государств-участников СНГ (МФГС) и Министерства культуры Российской Федерации.