Ադրբեջանը ներկայացնող բռնցքամարտիկները չեն մասնակցի մայիսի 21-31-ը Երևանում կայանալիք բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությանը։ Այդպիսի որոշում է կայացրել Ադրբեջանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան, գրում է Haqqin.az-ը։
«Որոշումը կայացնելիս հաշվի են առնվել մայիսին կայանալիք ընտրությունները Բռնցքամարտի միջազգային ասոցիացիայում, աշխարհի առաջնությանը մեր բռնցքամարտիկների նախապատրաստման ծրագիրը և այլ նուրբ պահեր»,-ասվում է ֆեդերացիայի հայտարարության մեջ։
Երևանում կայանալիք բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությանն ակնկալվում է մոտ 40 երկրից մոտ 400 անձանց մասնակցություն, որոնցից 280-ը մարզիկներն ու նրանց ուղեկցող անձնակազմն են:

Боксеры, представляющие Азербайджан, не примут участие в чемпионате Европы по боксу, который пройдет в Ереване 21-31 мая. Такое решение приняла Федерация бокса Азербайджана, пишет Haqqin.az.
«При принятии решения были учтены майские выборы в Международной ассоциации бокса, программа подготовки наших боксеров к чемпионату мира и другие щепетильные моменты», – говорится в заявлении Федерации бокса Азербайджана.
Ожидается, что в чемпионате Европы по боксу в Ереване примут участие около 400 человек из примерно 40 стран, 280 из которых – спортсмены и сопровождающий их персонал.