Այսօր Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպեց թատերական գործիչների հետ, որոնք Թատրոնի միջազգային օրվա եւ Հումորի ու երգիծանքի օրվա պատվին հանրապետության նախագահի կողմից պարգեւատրվել էին Մովսես Խորենացու մեդալով եւ զանազան կոչումներով:
Հայաստանի արվեստի մեջ մեծ ավանդ ներդրած մի շարք թատերական գործիչներին պետական պարգեւների հանձնման ժամանակ վարչապետը ընդգծեց արվեստի կարեւորությունը հայկական պետության զարգացման գործում: Տիգրան Սարգսյանը նաեւ նշեց պետության ուշադրության մեծ նշանակությունը իրենց գործին նվիրված արվեստի գործիչների հանդեպ, որոնք հասարակության մեջ մեծ պատիվ եւ հարգանք են վայելում:
Ամփոփելով իր խոսքը` վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հաջողություն մաղթեց արվեստի գործիչներին եւ ընդգծեց արվեստին ծառայելու անհրաժեշտությունը:

Сегодня премьер-министр Армении Тигран Саркисян встретился с театральными деятелями, которые в честь Международного дня театра и Дня юмора и сатиры были награждены президентом республики медалью Мовсеса Хоренаци и различными почетными званиям.
В ходе вручения государственных наград ряду театральных деятелей, внесших большой вклад в искусство Армении, премьер-министр подчеркнул важность искусства в развитии армянского государства. Тигран Саркисян также отметил большое значение внимания государства к преданным своему делу деятелям искусства, которые в обществе пользуются большим почетом и уважением.
В заключение встречи премьер-министр Тигран Саркисян пожелал удачи деятелям искусств и подчеркнул необходимость служения искусству.