Պաշտոնական այցով Կատարում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կատարի գործարար խորհրդի նախագահ Հուսեին Իբրահիմ Ալ-Ֆարդանի գլխավորած պատվիրակության հետ քննարկել է Հայաստանում տարբեր ոլորտներում ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորություններին վերաբերող հարցեր:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է ՀՀ կառավարության պատրաստակամությունը` իր գործիքակազմերի շրջանակում նպաստելու հնարավոր ծրագրերի արդյունավետ իրականացմանը:
Գործարար խորհրդի անդամները նշել են, որ պատրաստ են քննարկել ու դիտարկել տարբեր ուղղություններով Հայաստանում գործունեություն ծավալելու առաջարկությունները:
Այս համատեքստում անդրադարձ է կատարվել գյուղատնտեսության, ոսկեգործության զբոսաշրջության, էներգետիկայի, բարձր տեխնոլոգիաների բնագավառներում ներդրումային նախագծերի իրականացման հնարավորություններին:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում կատարական գործարար խորհրդին ներկայացնել կոնկրետ ծրագրերի նախագծեր:

Prime Minister Nikol Pashinyan met the members of the Qatar Businessmen Association headed by the First Deputy to the Chairman of the Association Hussain Ibrahim Alfardan.
Issues related to the opportunities for implementation of investment programs in different spheres in Armenia were discussed at the meeting. Pashinyan stressed the readiness of the Armenian government to promote the effective implementation of possible programs within the limits of its tools.
The members of the Businessmen Association noted that they are ready to discuss and consider the proposals to operate in Armenia in different directions.
In this context, the opportunities for implementing investment projects in the fields of agriculture, jewelry, tourism, energy and high technologies were touched upon.
An agreement was reached to submit specific project plans to the Qatar Businessmen Association in the near future.