Պաշտոնական այցով Կատարում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կատարի գործարար խորհրդի նախագահ Հուսեին Իբրահիմ Ալ-Ֆարդանի գլխավորած պատվիրակության հետ քննարկել է Հայաստանում տարբեր ոլորտներում ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորություններին վերաբերող հարցեր:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է ՀՀ կառավարության պատրաստակամությունը` իր գործիքակազմերի շրջանակում նպաստելու հնարավոր ծրագրերի արդյունավետ իրականացմանը:
Գործարար խորհրդի անդամները նշել են, որ պատրաստ են քննարկել ու դիտարկել տարբեր ուղղություններով Հայաստանում գործունեություն ծավալելու առաջարկությունները:
Այս համատեքստում անդրադարձ է կատարվել գյուղատնտեսության, ոսկեգործության զբոսաշրջության, էներգետիկայի, բարձր տեխնոլոգիաների բնագավառներում ներդրումային նախագծերի իրականացման հնարավորություններին:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում կատարական գործարար խորհրդին ներկայացնել կոնկրետ ծրագրերի նախագծեր:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян, находящейся с официальным визитом в Государстве Катар, встретился с президентом Делового совета Катара Хусейном Ибрагимом Аль-Фарданом и с членами совета. Об этом сообщает пресс-служба премьер-министра.
На встрече обсуждались вопросы, связанные с возможностями реализации инвестиционных программ в различных сферах в Армении. Никол Пашинян подчеркнул готовность правительства Армении содействовать эффективной реализации программ в рамках своего инструментария.
Члены Делового совета отметили, что готовы обсудить и рассмотреть предложения по деятельности в Армении в различных направлениях.
В данном контексте были обсуждены возможности реализации инвестиционных проектов в сферах сельского хозяйства, ювелирного дела, туризма, энергетики и высоких технологий.
Достигнута договоренность о представлении в ближайшее время в Деловой совет Катара конкретных проектов.