Հուլիսի 14-ին ARARAT թանգարանը հյուրընկալել է օսկարակիր ռեժիսոր Թերի Ջորջին՝ «Ոսկե ծիրան» XIX Երևանի միջազգային կինոփառատոնի շրջանակում։
Թերի Ջորջը «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի այս տարվա ժյուրիի նախագահն է. նրա ֆիլմացանկում տեղ են գտել մի շարք ճանաչված ֆիլմեր՝ «Խոստումը» «Ռուանդա հյուրանոց» և ալյն:
Այցելության ընթացքում Ջորջին է ներկայացվել լեգենդար հայկական կոնյակի պատմությունը, նրա ստեղծման գաղտնիքները և կոնյակագործ վարպետների ստեղծագործական որոնումներն ու նորարար մոտեցումները։
Կինոռեժիսորը նաև այցելել է ARARAT թանգարանի գանձարան, որտեղ պահվում են հայկական կոնյակագործության տարեգիրը ներկայացնող ARARAT կոնյակի բացառիկ նմուշներ։
Շրջայցի ավարտին Երևանի կոնյակի գործարանի կողմից Թերի Ջորջին է հանձնվել ARARAT Charles Aznavour Signature Blend անվանական կոնյակը։
«Մեծ պատիվ է արժանանալ Charles Aznavour Signature Blend կոնյակին։ Ինձ համար Շառլ Ազնավուրը մեծություն է։ Ես կպահեմ այն շատ առանձնահատուկ միջոցառումների համար», – նկատել է Թերի Ջորջը։

On July 14, ARARAT Museum hosted prominent Oscar-winning director Terry George on the sidelines of the 19th Golden Apricot Yerevan International Film Festival.
George is the Jury President of this year’s film festival and among his most notable works are such films as “The Promise”, “Hotel Rwanda” any many others.
During his visit, the filmmaker learned about the history of the legendary Armenian brandy, secrets of its creation, the creative searches and innovative approaches of the brandy masters.
The film director also visited the Treasury of ARARAT Museum, where a unique collection of ARARAT brandies is kept. On behalf of the Yerevan Brandy Company, George was presented with ARARAT Charles Aznavour Signature Blend brandy.
“To be presented with Charles Aznavour Signature Blend is a great honour. Charles Aznavour is a great hero of mine, a great hero of Armenia and I will save this for very special occasions,” he noted.