Հայաստանում արդեն գործում է Wildberries ընկերության տեսակավորման կենտրոնը։ Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանի նախաձեռնությամբ հանդիպում էր կազմակերպվել Wildberries ընկերության ղեկավարության, Մանթաշյան միջազգային բիզնես ակումբի, Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության և այլ բիզնես ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման ընթացքում Wildberries-ի զարգացման գծով տնօրեն Վյաչեսլավ Իվաշչենկոն անդրադարձել է արտասահմանյան ընկերությունների հետ աշխատելու իրենց փորձին և նշել, որ ներկայում ընկերությունն ունի 19 մլն եզակի գնորդ և մոտ 1 մլն վաճառող։
Այս պահի դրությամբ Wildberries-ն ունի պատվերների հանձնման ավելի քան 23,000 կետ, այդ թվում՝ այն երկրներում, որտեղ ընկերությունն այսօր ներկայացված է:

20 Июль 2022 - 11:40 AMT
Замминистра экономики Армении встретился с руководством Wildberries: В РА открылся сортировочный центр компании
Замминистра экономики Армении Нарек Терян принял директора по развитию компании Wildberries Вячеслава Иващенко. Во встрече также приняли участие представители деловых кругов Армении, сообщает пресс-служба армянского ведомства.
Иващенко отметил, что компания уже задействовала в Армении сортировочный центр для приема и отправки товаров. По его словам, компания насчитывает около 1 млн продавцов-партнеров и 19 млн покупателей.