Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին տեղեկացրել է Իրան-Հայաստան բարձր լարման էլեկտրական գծի կառուցման աշխատանքների ավարտի վերաբերյալ։
Նախարար Սանոսյանը նախագահին է ներկայացրել «Հյուսիս-Հարավ» մայրուղու կառուցման ընթացիկ դրությունը՝ մասնավորապես Սյունիքի մարզի ճանապարհահատվածում ներկայումս տարվող աշխատանքները։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև նոր ատոմակայանի կառուցման շուրջ առկա հնարավորությունների և խնդիրների վերաբերյալ:։

Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan on Saturday, July 22 revealed details about the progress of construction of the Iran-Armenia high voltage electric line at a meeting with President Vahagn Khachaturyan.
Khachaturyan's office said in a statement that the current status of the construction of the North-South highway, especially works currently being carried out on the road section of the Syunik province were also on the table.
The two also exchanged ideas on the opportunities and problems surrounding the construction of a new nuclear power plant.