«Շարմ-հոլդինք» ընկերությունը նախատեսում է շարունակել «Երեւան-Տրանզիտ» նախագիծը: Հայտնի նախագծի հաջորդ ուղղությունը Ուկրաինան կլինի: «Երեւան-Կիեւ-Երեւան» նախագծի առաջին համերգը նախատեսվում է անցկացնել ընթացիկ տարվա աշնանը, որի համար բանակցություններ են ընթանում հայտնի ուկրաինացի երգիչների` այդ թվում Սոֆիա Ռոտարուի, Տինա Կառոլի, Անի Լորակի, Վլադիմիր Գրիշկոյի, Գայտանի, Սվետլանա Լոբոդայի, «Վիագրա» խմբի հետ:
«Երեւան-Տրանզիտի» ուկրաինական շարունակությունը ենթադրում է երգի համատեղ կատարում հայ եւ ուկրաինացի երգիչների հետ: Յուրաքանչյուր երգ կկատարվի երկու լեզվով` հայերեն եւ ուկրաիներեն: Նախագիծն աջակցություն է ստանում պետական մակարդակով, ինչպես նաեւ Ուկրաինայի հայերի միության կողմից, որը նախաձեռնել է «կիեւյան տրանզիտի» անցկացումը, ինչպես նաեւ Ուկրաինայի հայ երիտասարդության միության կողմից, հաղորդում է Analitika.at.ua-ն:
Նախորդ «Երեւան-Մոսկվա-Տրանզիտ» երաժշտական նախագիծը մեկնարկել է 2005 թվականին, որի արդյունքում 4 ալբոմ ստեղծվեց ռուս եւ հայ շոու-բիզնեսի աստղերի մասնակցությամբ:

Sharm Holding Company plans to continue Yerevan -Transit music project. Ukraine became the next direction for the popular project. The first Yerevan-Kiev-Transit concert is scheduled in autumn 2009. Negotiations are conducted to ensure participation of famous Ukrainian singers: Sofia Rotaru, Tina Karol, Ani Lorak, Vladimir Grishko, Gaytana, Svetlana Loboda, Viagra band.
Ukrainian project will feature joint performances of Armenian and Ukrainian singers in both languages. The project is organized with the assistance of Ukraine’s Armenians Union and Armenian Youth Union in Ukraine, Analitika.at.ua reported.
The previous project, Yerevan-Moscow-Transit, launched in 2005. Joint work of Russian and Armenian show business stars resulted in creation of 4 musical albums.