«Շարմ-հոլդինք» ընկերությունը նախատեսում է շարունակել «Երեւան-Տրանզիտ» նախագիծը: Հայտնի նախագծի հաջորդ ուղղությունը Ուկրաինան կլինի: «Երեւան-Կիեւ-Երեւան» նախագծի առաջին համերգը նախատեսվում է անցկացնել ընթացիկ տարվա աշնանը, որի համար բանակցություններ են ընթանում հայտնի ուկրաինացի երգիչների` այդ թվում Սոֆիա Ռոտարուի, Տինա Կառոլի, Անի Լորակի, Վլադիմիր Գրիշկոյի, Գայտանի, Սվետլանա Լոբոդայի, «Վիագրա» խմբի հետ:
«Երեւան-Տրանզիտի» ուկրաինական շարունակությունը ենթադրում է երգի համատեղ կատարում հայ եւ ուկրաինացի երգիչների հետ: Յուրաքանչյուր երգ կկատարվի երկու լեզվով` հայերեն եւ ուկրաիներեն: Նախագիծն աջակցություն է ստանում պետական մակարդակով, ինչպես նաեւ Ուկրաինայի հայերի միության կողմից, որը նախաձեռնել է «կիեւյան տրանզիտի» անցկացումը, ինչպես նաեւ Ուկրաինայի հայ երիտասարդության միության կողմից, հաղորդում է Analitika.at.ua-ն:
Նախորդ «Երեւան-Մոսկվա-Տրանզիտ» երաժշտական նախագիծը մեկնարկել է 2005 թվականին, որի արդյունքում 4 ալբոմ ստեղծվեց ռուս եւ հայ շոու-բիզնեսի աստղերի մասնակցությամբ:

Компания «Шарм-Холдинг» планирует продолжение проекта «Ереван-Транзит». Следующим направлением популярного проекта стала Украина. Первый концерт проекта «Ереван–Киев–Транзит» планируется провести осенью нынешнего года, для чего уже ведутся переговоры сo знаменитыми украинскими певцами, среди которых София Ротару, Тина Кароль, Ани Лорак, Владимир Гришко, Гайтана, Светлана Лобода, группа «ВИАГРА».
Украинское продолжение проекта “Ереван-Транзит” будет представлять собой совместное исполнение песен армянскими и украинскими певцами. Каждая песня будет исполняться на двух языках – армянском и украинском. Для организации проекта оказывается поддержка на государственном уровне, а также со стороны Союза армян Украины, инициировавшего проведение «киевского транзита», и Союза Армянской молодежи Украины, сообщает Analitika.at.ua.
Предыдущий музыкальный проект «Ереван–Москва–Транзит» стартовал в 2005 году в результате, которого появились на свет 4 альбома над которым работали многие звезды российского и армянского шоу-бизнеса.