Եվրատեսիլ 2022-ում ՀՀ-ն ներկայացրած Ռոզա Լինի երգը մրցույիթց ավելի քան երկու ամիս անց 26-րդ տեղն է զբաղեցրել բրիտանական չարթերում։
Snap-ն օգտագործվել է TikTok-ի ավելի քան 360,000 հոլովակում, որոնցից մի քանիսը միլիոնավոր հավանումներ են ստացել, գրում է BBC-ն՝ հավելելով, որ հայ կատարողի երգը վիրուսային է դարձել սոցցանցում։
«Երազանքս իրականանում է»,-ասել է 22-ամյա երգչուհին BBC News-ին։
Snap-ը մրցույցի երկրորդ ամենատարածված երգն է բրիտանացի Սեմ Ռայդերի երգից հետո, որը 2-րդ տեղն է գրավել Եվրատեսիլում։
«Երբեք չգիտես, թե ինչը վիրուսային կդառնա TikTok», -ասել է Լինը։
Երgի տարբեր վարկածները միայն ավելացրել են նրա համաշխարհային ճանաչումը։
«Հենց որ մենք հատեցինք օրական 1 մլն լսումների շեմը, ես մտածեցի՝ Աստված իմ։ Ես ամեն օր ստուգում եմ ցուցանիշները Spotify-ում և տեսնում եմ, թե ինչպես են դրանք աճում և ուղղակի չեմ կարողանում դրան հավատալ»,- ասել է Լինը՝ հավելելով, որ իրականություն է դարձել իր մանկության երազանքը։
Երգը հայտնվել է նաև Լատինական Ամերիկայի և ԱՄՆ չարթերում, ինչպես նաև Աֆրիկայի երկրներում։
«Շանս կար, որ երգը կհայտնի նաև եվրոպական չարթերում և դա հիանալի է»,-ասել է Լիննը։
Եվրատեսիլի եզրափակչում Snap երգը 20-րդ տեղն է զբաղեցրել 25-ից՝ ոչ մի միավոր չստանալով Մեծ Բրիտանիայից ոչ ժյուրիի, ոչ հանդիսատեսի քվեարկության արդյունքում։
«Դա իմ առաջին ելույթն էր մեծ բեմում, բայց ես ինձ այնքան լավ էի զգում։ Ես ինձ ինչպես տանն էի զգում»,-ասել է Լինը։
Եվրատեսիլ 2023-ը անցնելու է Մեծ Բրիտանիայում, քանի որ առաջին տեղը զբաղեցրած Ուկրաինան չի կարող ընդունել մրցույթը ՌԴ հետ պատերազմի պատճառով։

Песня представительницы Армении на Евровидении-2022 Розы Линн заняла 26-е место в британских чартах – более чем через два месяца после песенного конкурса.
Трек Snap был использован в более чем 360 000 клипов TikTok, некоторые из которых набрали миллионы лайков, пишет BBC, отмечая, что песня армянски стала вирусной в соцсети.
«Мечта сбывается», – сказала 22-летняя певица BBC News.
Это вторая по популярности песня в чартах конкурса этого года после песни Сэма Райдера из Соединенного Королевства, который занял второе место на Евровидении.
«Никогда не знаешь, что станет вирусным на TikTok», – сказала Роза Линн.
Различные версии песни увеличили ее мировую популярность.
«Как только мы достигли миллиона прослушиваний в день, я подумала: «Боже мой». Я каждый день проверяю показатели на Spotify и вижу, как они растут, и просто не могу в это поверить», – отметила Линн, добавив, что сбылась ее мечта детства.
Песня попала в чарты Латинской Америки и США, а также в странах Африки.
«Был шанс, что песня попадет в европейские чарты, и это здорово», – отметила Линн.
В финале Евровидения в Турине Snap заняла 20-е место из 25, не получив ни единого балла от Великобритании ни по результатам голосования публики, ни по результатам голосования жюри.
«Это был мой первый выход на большую сцену, но я чувствовала себя так хорошо. Я чувствовала себя как дома», – заявила Линн.
Евровидение 2023года пройдет в Соединенном Королевстве, поскольку организаторы постановили, что занявшая первое место Украина не сможет принять конкурс из-за войны с Россией.
Роза Линн сказала, что она «с удовольствием» будет представлять Армению в следующем году.
«Мне очень понравилось все на Евровидении. Раньше я любила его как фанат, но когда ты это переживаешь, это волшебно», – добавила армянская певица.