Օպերային երգիչ Արտակ Կիրակոսյանը անցյալ տարվա մայիսին տեղի ունեցած դժբախտ պատահարի արդյունքում ստացել էր ողնաշարի վնասվածք: Վերջին 11 ամիսների ընթացքում երգիչն անցավ բուժման առաջին փուլը: Հետազոտման ու վերականգնման համար երգիչն առաջիկայում կմեկնի Գերմանիա: Ըստ Կիրակոսյանի, վերականգնման հետ կապված հետագա ծախսերը կհոգա «Գոհար» համույթի հիմնադիր Հարություն Խաչատրյանը: Բեյրութցի գործարարը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել Հարություն Խաչատրյանին մինչ նրա բեմ վերադառնալը:
Լրագրողների հետ հանդիպմանը Ա.Կիրակոսյանը երախտագիտություն է հայտնել Հայաստանի մշակույթի, ինչպես նաեւ քաղաքական գործիչներին, որոնք աջակցեցին բարեգործական միջոցառումներին, որոնց նպատակն էր միջոցներ հավաքել բուժման նպատակով: Վերջին երեք ամիսներին Երեւանում ու Գյումրիում երեք բարեգործական համերգ եղավ, որին մասնակցեցին բազում հայ օպերային ու էստրադային երգիչներ: Ըստ Կիրակոսյանի, արդյունքում հաջողվեց հավաքել բուժման առաջին փուլի համար անհրաժեշտ գումարի 60 տոկոսը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի այն հարցին, թե շարունակում է Կիրակոսյանը զբաղվել վոկալով, նա պատասխանել է, որ ուշքի գալով վիրահատությունից հետո, նա առաջին հերթին երգել է: Կիրակոսյանը հավելել է , որ չի հանձնվում եւ հավատում է, որ շուտով բեմ է վերադառնալու:
2008 մայիսի 26-ին Սարդարապատի հուշահամալիրում Առաջին հանրապետության օրվան նվիրված համերգի փորձի ժամանակ, հանկարծահաս ուղեժ քամու հետեւանքով լուսավորման սարքերով մետաղյա կառույցը ընկել է երեխաների ու վոկալիստ Ա. Կիրակոսյանի վրա: Առավել տուժեցին աշակերտուհիներից մեկն ու Արտակ Կիրակոսյանը: Վնասվածքների արդյունքում աղջիկը զոհվեց, իսկ 26-ամյա Ա.Կիրակոսյանը ողնաշարի վնասվածք ստացավ:

Opera singer Artak Kirakosyan sustained spinal column injury in May 2008 accident. Within recent 11 months the singer was undergoing the fist stage of his treatment.
Artak Kirakosyan will leave for Germany to undergo medical examination and receive further treatment. Founder of Kohar ensemble Harutyun Khatchatryan will cover expenses for further rehabilitation of the singer.
At today’s news conference Artak Kirakossyan expressed his gratitude to cultural and political workers of Armenia, who organized to charitable arrangements to collect means for treatment.
Within the last 3 months, 3 charity concerts had been organized in Yerevan and Gyumri, that allowed to collect 60% of the sum necessary for the first step of treatment.
When questioned by PanARMENIAN.NET reporter if he intends to continue with singing, Artak Kirakosyan responded that singing was the first thing he did after he came to consciousness.
He said he will not give up and believes he’ll be able to return to the scene after his recovery.
In the evening of May 26, 2008 a concert rehearsal dedicated to the Day of the First Republic was going on. Because of sudden wind, the metallic construction with lighting fixtures crashed down on children and Artak Kirakossyan, who was badly injured along with a young girl.
The girl died as a result of injuries received, 26-year old Artak Kirakosyan has injured his spinal column.