Revalcon ստարտափի մշակած տեխնոլոգիան պարզեցնում է ոռոգման ամբողջ գործընթացը. աշխատանքները վերահսկվում են մոբայլ և վեբ հավելվածներով: Համակարգը կառավարվում է հեռահար. իրականացնում է ոռոգման գրաֆիկների համակարգում, ջրի և հոսանքի խնայողություն, մարդկային ռեսուրսի արդյունավետ բաշխում և օգտակար գործողության բարձր գործակից է ապահովում: Ամեն ինչ կառավարվում է սմարթֆոնի միջոցով: Համակարգը նաև վերահսկում է պոմպերի և փականների աշխատանքը, տեղեկություններ հավաքում դաշտից։
Գառնիում գտնվող նշի այգու ոռոգման համակարգը կառավարվում է Revalcon-ի ստեղծած տեխնոլոգիայով: Այգում նախկինում ոռոգման ջուրը խնդիր էր. անցնելով կաթիլային համակարգի ու ներդնելով ոռոգման հեռակառավարման ծրագիրը՝ գործը հեշտացավ, արդյունավետությունն էլ բարձրացավ։
Revalcon-ի ստեղծած տեխնոլոգիան արդեն ներդրվել է Արցախի և Ռուսաստանի մի շարք այգիներում: Ստարտափի հեղինակները վստահ են՝ իրենց առաջարկած լուծումն ունի համաշխարհային տարածման տեսլական:
Revalcon-ը Ակբա Ֆեդերացիայի «Ակբա Ֆելոուշիփ» ծրագրի շահառուներից է։ Ստարտափն Ակբա Ֆեդերացիայի ֆինանսավորմամբ հնարավորություն է ստացել դառնալ «Իմփաքթ Հաբի» էկոհամակարգի անդամ, որի շնորհիվ խորհրդատվություններ է ստացել տարբեր ոլորտների մենթորներից և մասնագետներից։
«Մենք քիչ մարդկային ռեսուրսներով օգնում ենք կառավարել մեծ տարածքներ, օգնում ենք խնայել թե՛ ջուրը, թե՛ էլեկտրաէներգիան և թե՛ մնացած բոլոր ռեսուրսները: Մասնակցել ենք Ակբա Ֆեդերացիայի կողմից կազմակերպված «Ակբա Ֆելոուշիփ» ծրագրին, 2021-ին հաղթել ենք: Այն մեզ հնարավորություն է տվել, որ օգտվենք ուսուցողական բազմաթիվ ծրագրերից, նաև՝ մարքեթինգային ու նոր կապերի միջոցով մեր բիզնեսը զարգացնելու հնարավորութուն: Ակբա Ֆեդերացիայի շնորհիվ կարողացել ենք մեր բիզնեսը մասշտաբային դարձնել, ընդարձակել ամբողջ Հայաստանով»,- նշել է Revalcon ստարտափի համահիմնադիր, տնօրեն Սերգեյ Բարխուդարյանը:
Ակբա Ֆեդերացիան Ակբա բանկի միակ նշանակալից մասնակիցն է, բանկի բաժնետոմսերում ունի 83.8 տոկոս մասնաբաժին: Ակբա բանկում ունեցած մասնակցության շնորհիվ Ակբա Ֆեդերացիան նպաստում է Հայաստանի ողջ տարածքում գյուղատնտեսության, գյուղական շրջաններում փոքր և միջին բիզնեսի զարգացմանը, համայնքների զարգացմանը, գյուղական շրջաններում և համայնքներում բիզնես միջավայրի աշխուժացմանն ու զարգացմանը, նշված ոլորտներում ձեռնարկատիրական գործունեություն իրականացնող յուրաքանչյուր անձի բարեկեցության աճին:

The technology developed by the Revalcon startup simplifies the entire irrigation process, which is now controlled through mobile and web applications.
The system is controlled remotely; it carries out the coordination of irrigation schedules, water and power saving, efficient distribution of human resources and provides a high coefficient of useful operation. Everything is controlled through a smartphone. The system also monitors the operation of pumps and valves, collects information from the field.
The irrigation system of the almond orchard in Garni is controlled by technology developed by Revalcon. Irrigation water used to be a problem in the garden; by switching to the drip system and introducing the irrigation remote control program, the work became easier with increased efficiency.
The technology created by Revalcon has already been installed in a number of gardens in Artsakh and Russia. The authors of the startup are sure that their proposed solution has a vision of global distribution.
Revalcon is one of the beneficiaries of the Acba Fellowship program by Acba Federation. With the financing of Acba Federation, the startup got the opportunity to become a member of the Impact Hub ecosystem, receiving consultation from mentors and specialists in various fields.
"We help to manage large areas with few human resources, we help to save water, electricity and all other resources. We participated in "Acba Fellowship" program organized by the Acba Federation in 2021, and won. It has given us the opportunity to benefit from many training programs, as well as grow our business through marketing and new connections. Thanks to Acba Federation, we were able to scale our business and expand it throughout Armenia," says Sergey Barkhudaryan, Co-founder and Director of Revalcon startup.
Acba Federation is the only significant participant of Acba Bank with 83.8 percent stake in the bank's shares. Thanks to its participation in Acba Bank, Acba Federation contributes to the development of agriculture, small and medium businesses in rural areas, development of communities, revitalization and development of the business environment in rural areas and communities, and the growth of the well-being of every person carrying out business activities in these areas.