Mom&Kid էքսպո 2022 ցուցահանդես-տոնավաճառում Իդրամ ընկերությունը ներկայացրել է իր նոր հեղափոխական հավելվածը՝ Idram Junior՝ երիտասարդ օգտատերերի համար։
Idram Junior-ը գալիս է ծանոթացնելու Ձեր երեխային ֆինանսների հետ։
Idram Junior հավելվածի 3 կարևոր դերակատարներն են՝ «Երեխաներ, ֆինանսներ, գրագիտություն»։
Իդրամի հասարակայնության հետ կապերի ստորաբաժանման ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ Ֆինանսական գրագիտությունը պետք է փոքրուց սերմանել։
«Աշխարհը, այդ թվում նաև Հայաստանը, շարժվում են դեպի անկանխիկ վճարումներ և շատ կարևոր է երեխաներին գումար վստահել և սովորեցնել ճիշտ ծախսել այն, կառավարել իր գումարները և օգտվել նորագույն տեխնոլոգիաներից։ Idram Junior-ը գալիս է լրացնելու այդ բացը և մեր երեխաներին հնարավորություն տալու սովորել պատասխանատու և գրագետ ծախսել», – ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Idram Junior հավելվածով երիտասարդ օգտատերերը կարող են կատարել անհպում QR-վճարումներ բոլոր այն կետերում, որտեղ առկա է Իդրամով վճարման հնարավորություն։
Idram Junior հավելվածը դեռևս փորձարկման փուլ պիտի անցնի․ այս պահի դրությամբ հավելվածի հիմնական գործառույթներն են՝
անհպում QR-վճարումների կատարումը,
փոխանցումների ստացումը ընտանիքի անդամներից,
փոխանցումների կատարումը ընտանիքի անդամների Իդրամ հաշիվներին,
հավելվածի ծառայությունների դաշտից հեռախոսահամարի լիցքավորումը։
Իդրամ ընկերության մարկետինգի բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Հովհաննիսյանի խոսքով՝ ապահովության համար այս փուլում փոխանցումներ երեխան կարող է ստանալ միայն ընտանիքի անդամներից։
«Առհասարակ, Idram Junior-ն ունենալու է պաշտպանվածության բարձր մակարդակ․ մասնավորապես՝ բացի անվտանգային բոլոր նորմերից, քանի որ գործ ունենք երեխաների հետ, հավելվածն ունենալու է ծնողական վերահսկողության ֆունկցիոնալ՝ գրանցումից մինչև հավելվածի կիրառումը․ ծնողը նաև կկարողանա հետևել երեխայի ծախսերին գործարքների պատմության միջոցով»,-ասել է նա։
Idram Junior-ից օգտվելով՝ երեխան.
Կունենա ինքնուրույնություն և պատասխանատվություն ֆինանսների տնօրինման մեջ,
Փոքրուց կսովորի կատարել անկանխիկ վճարումներ:
Ծնողները․
Ցանկացած պահին կկարողանան գումար փոխանցել երեխային
Վերահսկել նրա ծախսերը,
Հետևել գործարքների պատմությանը։
Idram Junior հավելվածը հասանելի կլինի առաջիկա ամիսներին․ առայժմ այն հասանելի է միայն թեստավորողների խմբի համար։

На выставке Mom&Kid expo 2022 компания Idram представила свое новое революционное приложение для юных пользователей Idram Junior.
Idram Junior познакомит Вашего ребенка с финансами.
«Дети, финансы, грамотность». 3 ключевых компонента приложения Idram Junior: по словам руководителя отдела по связям с общественностью Idram Татевик Вардеванян, финансовую грамотность нужно прививать с юных лет.
«Мир, в том числе и Армения, движется к безналичным транзакциям и очень важно доверять детям финансы и учить их правильно тратить деньги, управлять своими средствами и использовать новейшие технологии. Idram Junior приходит, чтобы восполнить этот пробел и дать нашим детям возможность научиться тратить ответственно и грамотно», — отмечает Татевик Вардеванян.
Таким образом, с помощью приложения Idram Junior юные пользователи могут совершать бесконтактные QR-платежи во всех точках, где доступна оплата Idram.
Приложение Idram Junior все еще должно пройти стадию тестирования. На данный момент основными функциями приложения являются:
– осуществление бесконтактных QR-платежей,
– получение переводов от членов семьи,
– осуществление переводов на счета членов семьи в Idram,
– пополнение счета номера телефона через услуги приложения.
При этом, в целях безопасности на данном этапе ребенок может получать переводы только от членов семьи.
По словам руководителя отдела маркетинга компании Idram Татевик Ованнисян, в целях безопасности на данном этапе юный пользователь может получать переводы только от членов семьи: «В целом Idram Junior будет иметь высокий уровень защиты. В частности, помимо всех норм безопасности, так как мы имеем дело с детьми, в приложении будет функционал родительского контроля, от регистрации до использования приложения. Родитель также сможет отслеживать расходы ребенка через историю транзакций».
Используя Idram Junior, Ваш ребенок:
• Будет иметь независимость и ответственность в управлении финансами,
• С раннего возраста научится совершать безналичные платежи.
Родители:
• Смогут перевести деньги ребенку в любое время,
• Контролировать его расходы,
• Отслеживать историю транзакций.
Приложение Idram Junior будет доступно в ближайшие месяцы. Пока оно доступно только группе тестировщиков.