IDBank-ը նոյեմբերի 28-ին թողարկում է նոր անվանական, արժեկտրոնային, ոչ փաստաթղթային, ոչ փոխարկելի՝ AMANLBB2KER0 տարբերակիչ ծածկագրով դոլարային տրանշ:
Պարտատոմսերի թողարկման պայմանները հետևյալն են՝
-Ընդհանուր ծավալը՝ 5 մլն դոլար
-Քանակը՝ 50 հազար հատ
-Անվանական արժեքը՝ 100 դոլար
-Շրջանառության ժամկետը՝ 27 ամիս (2 տարի 3 ամիս)
-Արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը՝ 3․75%,
-Արժեկտրոնի վճարման պարբերականությունը՝ 3 ամիս
Պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են 2022 թվականի նոյեմբերի 28-ից մինչև 2023 թվականի փետրվարի 24-ը ներառյալ։ Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը ներկայացվելու են ցուցակման «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ և ունենալու են շուկա ստեղծող (Marketmaker):
Պարտատոմսերը կարելի է ձեռք բերել` լրացնելով համապատասխան հայտը և ներկայացնելով Բանկ։ Պարտատոմսերը ձեռք բերելուց հետո դրանց մասին ամբողջական ինֆորմացիան հասանելի կլինի Idram&IDBank հավելվածում․ «Բանկինգ» բաժնի «Պարտատոմսեր» ենթաբաժնում, որտեղ ներկայացված է պարտատոմսերի տարբերակիչ ծածկագիրը, քանակը, անվանական արժեքը, տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը, արժեկտրոնի վճարման օրը և պարտատոմսերի մարման օրը։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախագահի 07 հոկտեմբերի 2022թ. թիվ 1/489 Ա որոշմամբ։
Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման էլեկտրոնային տարբերակներին և սույն թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքում։
Հոկտեմբերի 24-ին թողարկված դոլարային տրանշը, տեղաբաշխվել է ժամանակից շուտ, ինչը վկայում է IDBank-ի պարտատոմսերի նկատմամբ աճող պահանջարկի և վստահության մասին։

28 ноября IDBank выпустил новыe именные, купонныe, недокументарныe, неконвертируемыe долларовыe облигации с отличительным кодом AMANLBB2KER0. Об этом сообщает пресс-служба банка.
Условия выпуска облигаций следующие:
-Общий объем – 5 миллион долларов
-Количество – 50 тыс. штук
-Номинальная стоимость – 100 долларов США
-Срок обращения облигаций – 27 месяцев
-Годовая процентная ставка – 3.75%
-Купоны будут выплачиваться ежеквартально․
Облигации будут размещены с 28 ноября 2022 года по 24 февраля 2023 года включительно. После размещения будет осуществлен листинг облигаций в ОАО «Армянская фондовая биржа» и будут котироваться посредством создателя рынка (Marketmaker).
Приобрести облигации IDBank-а можно заполнив соответствующую заявку и подав в Банк. После приобретения облигаций вся информация будет доступна в приложении Idram&IDBank, в разделе «Банкинг» – аббревиатура, количество, номинальная стоимость, годовая процентная доходность, дата выплаты купона, дата погашения купона.
Проспект облигаций зарегистрирован 7 октября 2022 года решением № 1/489 А председателем Центрального банка РА. Электронная версия проспекта и основные условия выпуска размещены на официальном веб-сайте IDBank-а.
Долларовый транш, выпущенный 24 октября этого года, был выделен досрочно, что свидетельствует о растущем спросе и доверии к облигациям IDBank-а.